وزیر نتانیاهو افشاگری کرد / 4 شرط مهم حماس برای آزادی اسرای اسرائیلی

کدخبر: ۶۲۳۲۸۵
اقتصادنیوز : یکی از وزرای کابینه سیاسی و امنیتی اسرائیل ۴ شرطی را که جنبش حماس برای آزادی اسرای اسرائیل در نوار غزه تعیین کرده، افشا کرد.
 وزیر نتانیاهو افشاگری کرد / 4 شرط مهم حماس برای آزادی اسرای اسرائیلی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گدعون ساعر، وزیر بدون وزراتخانه و از وزرای کابینه سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی فاش کرد که جنبش حماس چهار شرط را در ازای آزادی صهیونیست‌های بازداشت شده در نوار غزه تعیین کرد که در راس آنها عقب‌نشینی کلی ارتش این رژیم از نوار غزه است.

روزنامه عبری زبان «معاریو» به نقل از ساعر نوشت: «نمی‌دانم این را همه می‌دانند یا نه».

همچنین این وزیر صهیونیست اظهار کرد: شروط حماس شامل عقب‌نشینی کامل اسرائیل از نوار غزه از جمله منطقه امنیتی شرق و شمال نوار غزه، توقف جنگ، دادن تضمین‌هایی بین‌المللی برای عدم بازگشت جنگ و آزادی تمامی اسرای فلسطینی از زندان‌های ما از جمله آنهایی است که هفتم اکتبر بازداشت شدند.

خبر مرتبط
پیام هشدار اسرائیل برای آمریکا

اقتصادنیوز : سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل مدعی شد که اسرائیل در پیامی به آمریکا نسبت به اقدام نظامی در صورت خارج نشدن نیروهای الرضوان از مرز شمالی هشدار داده‌است.

ساعر در ادامه گفت: قطعا ما هرگز موافقت نخواهیم کرد.

کابینه امور سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی مسؤول اتخاذ تصمیمات مربوط به جنگ و صلح پیش از ارائه آن به کابینه اصلی است.

جنبش حماس هنوز به این اظهارات ساعر واکنشی نشان نداده است.

حماس در عملیات طوفان‌الاقصی در هفتم اکتبر علیه شهرک‌های غلاف غزه، نزدیک به ۱۲۰۰ صهیونیست را از پا درآورده و حدود ۵۴۳۱ تن دیگر از آنها را زخمی کرده و دستکم ۲۳۹ تن از آنها را به اسارت خود درآورد.

طبق گزارش‌های رسانه‌های عبری زبان و اظهارات مقامات صهیونیست، رژیم صهیونیستی تخمین می‌زند که هنوز ۱۳۷ صهیونیست در نوار غزه در بازداشت حماس هستند.

در آتش‌بسی که نوامبر گذشته میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد، ۱۰۵ تن از آنهایی که حماس در نوار غزه بازداشت کرده بود، در مقابل ۲۴۰ اسیر فلسطینی آزاد شدند.

 

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی