مادورو هشدار دریافت کرد

کدخبر: ۶۲۴۱۷۶
اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده به مادورو هشدار داده که دستگیری مقام‌ها و اشخاص برجسته مردمی توافق لغو نسبی تحریم‌ها علیه کاراکاس را که سال گذشته میلادی به دست آمد، به خطر می‌اندازد.
 مادورو هشدار دریافت کرد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آمریکا سال گذشته میلادی با دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برای کاهش تحریم‌ها علیه صنعت نفت این کشور در ازای برگزاری انتخاباتی عادلانه و رقابتی در این کشور آمریکای لاتین در ۲۰۲۴ و آزادی زندانیان سیاسی به توافق رسیده بود.

 

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقداماتی از سوی کاراکاس انجام شده که با روح و مفاد توافقنامه باربادوس مغایر است و این روند عواقبی خواهد داشت. ما به مادورو و نمایندگانش تاکید می‌کنیم تا به دستورعمل انتخابات شامل اعلام یک چارچوب زمانی مشخص برای انتخابات ۲۰۲۴ پایبند بمانند.

خبر مرتبط
پیش‌بینی استفان والت درباره سیاست خارجه آمریکا در صورت بازگشت ترامپ!

اقتصادنیوز: استفان والت تحلیل‌گر اموربین‌الملل به بررسی پیامدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در 2024 پرداخته است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت، واشنگتن به شدت نگران دستگیری و بازداشت‌های اخیر دستکم ۳۳ ونزوئلایی شامل اعضای اپوزیسیون دموکراتیک، جامعه بین‌الملل، اعضای سابق ارتش و خبرنگاران است.

این مقام مسئول آمریکایی ادامه داد، دستگیری بدون روند قانونی بر خلاف دستورالعمل انتخاباتی اکتبر ۲۰۲۳ امضا شده بین «پلتفورم واحد» و نمایندگان دولت مادورو است.

روز دوشنبه «طارق ویلیام صعب»، دادستان کل ونزوئلا اعلام کرد نیروهای امنیتی این کشور اقداماتی را که برای انجام پنج حمله تروریستی و توطئه بود، خنثی و ۲۷ نفر را در ارتباط با این اقدامات، دستگیر کرده است.

گمان می‌رود بازداشتی‌ها پرسنل ارتش ونزوئلا را استخدام کرده و قصد داشتند تا با همکاری مقام‌های آمریکایی، مادورو، ولادیمیر پادرینو لوپز، وزیر دفاع و فردی برنال، فرماندار «تاچیر» را ترور کنند.

پادرینو به غول نفتی آمریکا «اکسون موبیل» بابت آماده سازی ترورهای خنثی شده علیه مادورو با هدف بهره برداری از این منابع عظیم نفتی در منطقه مورد مناقشه «اسکیبو» مظنون است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی