یک نظامی اسرائیلی به دلیل سرقت تجهیزات جنگی در غزه بازداشت شد

کدخبر: ۶۲۴۹۸۲
اقتصادنیوز: شبکه ۱۲ اسرائیل خبر داد که یک نظامی این رژیم به اتهام سرقت تجهیزات جنگی ارتش در غزه و عرضه آن‌ها برای فروش دستگیر شده است.
یک نظامی اسرائیلی به دلیل سرقت تجهیزات جنگی در غزه بازداشت شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه خبر داد که یک نظامی از تیپ گولانی به اتهام سرقت تجهیزات جنگی ارتش در غزه و عرضه آن‌ها برای فروش دستگیر شده است.

پیشتر نیز روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشته بود: «مقامات اسرائیلی پیش از این نیز می‌دانستند که زرادخانه‌های آن‌ها در برابر سرقت آسیب پذیر است. گزارش نظامی که اوایل سال گذشته منتشر شده، نشان می‌دهد که هزاران گلوله و صد‌ها تفنگ و نارنجک، از پایگاه‌های نظامی این رژیم که حفاظت ضعیفی داشته، ربوده شده‌اند».

در گزارش نظامی آمده است که برخی از این تسلیحات، راه خود را به سوی کرانه باختری پیدا کرده و برخی دیگر نیز از طریق سینا، راهی نوار غزه می‌شده‌اند، اما این گزارش بر امنیت نظامی متمرکز بوده است. در این گزارش آمده است: «ما در حال تامین دشمنان‌مان با تسلیحات خودمان هستیم».

نیویورک تایمز نوشت: «پیامد‌های این گزارش در روز هفت اکتبر پدیدار شد. تنها چند ساعت پس از آنکه حماس از مرز‌های غزه عبور و به شهرک‌های اسرائیلی اطراف حمله کرد، پیکر یکی از مبارزان حماس که در بیرون از پایگاه نظامی «رعیم» کشته شده بود پیدا شد. بر روی یکی از نارنجک‌هایی که در کمربند وی بود نوشته‌های عبری وجود داشت که مشخص شد یکی از جدیدترین نارجک‌های ضد گلوله ساخت اسرائیل بوده است. تعدادی از مبارزان حماس تواتسند پایگاه را تسخیر کنند و بر اساس گفته مقام‌های اسرائیلی، مقداری سلاح از این پایگاه غارت شده و به غزه منتقل شده است».

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی