رایزنی محمود عباس و امیر قطر درباره تحولات غزه

کدخبر: ۶۲۵۸۶۰
اقتصادنیوز : محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی با امیر قطر درباره آخرین تحولات غزه و توقف جنگ در این باریکه گفت وگو کرد.
 رایزنی محمود عباس و امیر قطر درباره تحولات غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در چارچوب تداوم رایزنی‌های دوجانبه و تلاش برای توقف تجاوزهای نظامی رژیم صهیونیستی به غزه با یکدیگر گفت وگو کردند.

عباس در این تماس تلفنی، گفت که ما بر لزوم توقف فوری تجاوزهای نظامی (رژیم) اسرائیل به مردم فلسطین و جلوگیری از آواره شدن هر فلسطینی چه در نوار غزه و چه در کرانه باختری از جمله قدس اشغالی تاکید می‌کنیم.

خبر مرتبط
تشدید حمله‌های هوایی و توپخانه اسرائیل به غزه

اقتصادنیوز :همزمان با تداوم حمله های هوایی و توپخانه اسرائیل به ویژه به منطقه خان یونس در جنوب غزه، مبارزان مقاومت هم به نبرد با اشغالگران ادامه دادند.

وی افزود: تنها راه حل همه تشدید تنش‌ها در منطقه، راه حل سیاسی با پایان دادن به اشغال سرزمین فلسطین توسط (رژیم) اسرائیل به پایتختی قدس است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این تماس از تلاش‌ها و مواضع قاطع قطر در قبال مساله فلسطین تقدیر و تشکر کرد.

در این گفت وگوی تلفنی همچنین تلاش‌های انجام شده با هماهنگی کشورهای عربی برای توقف تجاوزهای نظامی (رژیم) اسرائیل به اراضی فلسطینی، تسریع در ارائه کمک‌های امدادی و پزشکی و تامین آب و برق در سریع‌ترین زمان ممکن به نوار غزه بررسی شد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲ تیر

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی