ادعای پوچ گالانت علیه حزب الله

کدخبر: ۶۲۶۱۰۰
اقتصادنیوز : یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل ادعا کرد که اسرائیل تبادل آتش در شمال علیه حزب الله را متوقف نخواهد کرد، حتی اگر جنگ در نوار غزه متوقف شود.
ادعای پوچ گالانت علیه حزب الله

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران، براساس گزارش آرتی، یوآو گالانت در جریان بازدید از نیرو‌های ذخیره در بلندی‌های اشغالی جولان مدعی شد: گر حزب‌الله معتقد است که وقتی در جنوب آتش‌بس برقرار می‌شود، تبادل آتش به سمت آن را متوقف می‌کنیم، این یک اشتباه بزرگ است. من اینجا صراحتاً می‌گویم تا زمانی که به وضعیتی نرسیم که مردم شمال می‌توانند با خیال راحت زندگی کنند، این روند ادامه دارد.

خبر مرتبط
فوری/ حزب الله آماده باش شد/ همه یگان‌های مقاومت لبنان برای جنگ احتمالی به صف شدند

اقتصادنیوز: درحالی که غربی‌ها همچنان به لبنان هشدار می‌دهند که درگیری‌های مرزی میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله می‌تواند به یک جنگ بزرگ تبدیل شود، حزب‌الله لبنان تأکید کرده که از احتمال متوسل شدن دشمن به جنگ غافل نیست و نیروهایش را در آماده باش کامل قرار داده است.

حزب الله لبنان عصر جمعه اعلام کرد که ساختمانی در شهرک اسرائیلی آویویم را با سلاح‌های مناسب هدف قرار داده است و تایید کرد که مستقیما مورد اصابت قرار گرفته است.

حزب الله امروز نیز  هدف قرار دادن سایت رویسات العلم صهیونیست‌ها و تجمع سربازان در اطراف آن در تپه‌های کفر شعبا و مزارع شبعا اشغالی لبنان را با تسلیحات موشکی تایید کرد.

از سویی دیگر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تعداد خانه‌های آسیب‌دیده در اثر پرتاب موشک‌های حزب‌الله از جنوب لبنان از اکتبر گذشته را فاش کرد. این وزارتخانه گفت: ۴۲۷ خانه در اثر شلیک موشک‌های حزب‌الله آسیب دیده‌اند. ۸۰ خانه مستقیماً آسیب دیده‌اند.

آسوشیتدپرس در گزارشی اعلام کرد که احتمال وقوع یک جنگ گسترده بین رژیم صهیونیستی و حزب‌الله، غیرنظامیان را در هر دو طرف مرز به وحشت می‌اندازد، زیرا بسیاری این رویارویی را پیامد اجتناب‌ناپذیر جنگ غزه می‌دانند. این آژانس بر این باور بود که چنین جنگی می‌تواند مخرب ترین برای هر دو طرف درگیری باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی