معرفی گام بعدی اسرائیل در جنگ غزه

کدخبر: ۶۲۶۶۷۱
اقتصادنیوز : وزیر جنگ اسرائیل در سخنانی از تصمیم ارتش این رژیم برای حمله به «رفح» در جنوب نوار غزه پس از «خان یونس» خبر داد.
معرفی گام بعدی اسرائیل در جنگ غزه

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این باره گفت که هدف بعدی ارتش رژیم صهیونیستی حمله به رفح در نزدیکی مرز مصر است.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، گالانت در تکاپو برای توجیه حمله به رفح مدعی مخفی شدن نیروهای حماس در این منطقه شد و گفت: پس از اتمام ماموریت نظامی در خان یونس، عملیاتی در منطقه رفح برای از بین بردن نیروهای حماس که در آنجا پنهان شده‌اند، آغاز می‌شود.

خبر مرتبط
اعتراف یک تحلیلگر اسرائیلی درباره سید حسن نصرالله

اقتصادنیوز : دبیرکل حزب الله لبنان در نگاه اسرائیلی ها ، با شهامت و قدرتمندترین رهبر در جهان عرب و خاورمیانه است.

وی در این باره ادامه داد: به اماکنی در جنوب و مرکز نوار غزه و همچنین رفح خواهیم رسید که تا کنون در آنها نجنگیده‌ایم.

گالانت همچنین به زعم خود گفت که ادامه حملات به رفح و «دیر البلح» در مرکز نوار غزه منجر به آزاد شدن اسرای صهیونیست در نوار غزه خواهد شد.

رفح در حال حاضر میزبان بیش از نیمی از جمعیت غزه است که بر اثر جنگ آواره شده‌اند و همچنین مسیر اصلی کمک‌های بشردوستانه به حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است که نیاز مبرمی به این کمک‌ها دارند.

خبر مرتبط
اسرائیل چشم انتظار چراغ سبز السنوار

اقتصادنیوز : روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» به نقل از یک منبع آگاه از مذاکرات آتش‌بس نوشت که یحیی السنوار، رئیس جنبش حماس در نوار غزه هنوز برای آغاز مذاکرات چراغ سبز نشان نداده‌است.

ارتش رژیم صهیونیستی با آغاز حملات به شمال نوار غزه اعلام کرد جنوب این باریکه امن است و ساکنان شمال می‌توانند به این منطقه بروند، اما با ادامه جنگ حملات زمینی و هوایی را نیز به جنوب نوار غزه و به‌ویژه خان یونس انجام داد تا بار دیگر آواره‌های فلسطینی را آواره کند.

این آوارگان پس از حملات به خان یونس درحال حاضر به رفح منتقل شده‌اند و رژیم صهیونیستی درصدد کوچاندن اجباری آنها به خارج سرزمین‌های فلسطین است.

در همین رابطه اخیرا «فولکر تورک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل این تهدیدهای مقامات رژیم صهیونیستی را نگران‌کننده ارزیابی کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی