لاپید، بن گویر را به باد انتقاد گرفت

کدخبر: ۶۲۶۶۸۸
اقتصادنیوز : رهبر اپوزیسیون اسرائیل مجددا از وزیر امنیت داخلی این رژیم به دلیل اظهارات اخیرش درباره آمریکا انتقاد کرد.
 لاپید، بن گویر را به باد انتقاد گرفت

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه جروزالم پست گفت: ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی و رئیس حزب قدرت یهود چهره اسرائیلی و دولتی است که مردم در جهان او را می‌بینند و این فقط شرم آور نیست بلکه حتی خطرناک است.

انتقادات لاپید در واکنش به مصاحبه اخیر بن گویر با روزنامه وال استریت ژورنال است.

خبر مرتبط
اسرائیل چشم انتظار چراغ سبز السنوار

اقتصادنیوز : روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» به نقل از یک منبع آگاه از مذاکرات آتش‌بس نوشت که یحیی السنوار، رئیس جنبش حماس در نوار غزه هنوز برای آغاز مذاکرات چراغ سبز نشان نداده‌است.

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته بود: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به جای اینکه حمایت کامل از ما به عمل آورد کمک‌های بشردوستانه و سوخت به غزه می‌دهد و این سوخت و کمک‌ها به دست حماس می‌رسد. اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا بود رفتار آمریکا کاملا فرق می‌کرد. به نظر من دولت بایدن در تلاش‌های نظامی اسرائیل کارشکنی می‌کند.

لاپید درباره اینکه آیا اظهارات بن گویر به سیاست رژیم صهیونیستی آسیب می‌زند در حالی که وی عضو کابینه جنگ نیست و تماس‌های مهمی با مسؤولان آمریکایی ندارد؟، گفت: متاسفانه اظهارات شرم‌آوری که بن گویر در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال گفت کمی تأثیر گذاشت. من معتقدم که مردم وی را جدی می‌گیرند چرا که تاثیرش بر دولت و اینکه نماینده یک قدرت سیاسی بزرگ است را می‌دانند.

لاپید هشدار داد: ما در آستانه ماه رمضان هستیم و اظهارات بن گویر منجر به یک فاجعه دیگر خواهد شد. ماه رمضان دوره افزایش تنش امنیتی تلقی می‌شود. وظیفه من است که به دولت هشدار بدهم که آمادگی و طرحی هدفمند را برای مقابله با تنش‌ها در ماه رمضان در سایه اوضاع متشنج کنونی نداریم. مذاکرات کافی نیز در سطح عملیاتی و دیپلماتیک وجود ندارد. ما در مسیر یک فاجعه دیگر هستیم.

وی گفت: بن گویر می‌خواهد تنش را در منطقه تشدید کند و این سیاستی نیست که اسرائیل به آن نیاز داشته باشد. ما از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل می‌خواهیم قدرت و اختیارات را از وی بگیرد و تیم بزرگی را فورا برای آماده شدن برای اتفاقات آینده تشکیل دهد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی