بازی روانی السنوار با اسرائیل

کدخبر: ۶۲۶۷۳۱
اقتصادنیوز : رسانه‌های عبری با اشاره به بروز اختلاف‌نظر در کابینه اسرائیل بر سر توافق احتمالی میان این رژیم و جنبش حماس، تاکید کردند که یحیی السنوار، رهبر حماس با اعصاب «اسرائیل» بازی می‌کند. یکی از اعضای حزب لیکود هم تاکید کرد اینکه همه منتظر پاسخ السنوار باشند نشان‌ می‌دهد تا چه اندازه از راه‌حل غزه دور هستند.
بازی روانی السنوار با اسرائیل

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه عبری‌زبان «اخبار۱۳» تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به مخالفت تعدادی از وزرای کابینه این رژیم با قرارداد تبادل اسرا میان حماس و تل‌آویو و افزایش تعداد وزرای مخالف، به نقل از «اوریت استروک» وزیر شهرک‌سازی از فراکسیون «صهیونیسم دینی» گزارش داد آمریکا هدفی را تعیین کرد که آن توقف جنگ است، «این هدف غیرقانونی است، ما با دست خودمان فرصت‌های بازگرداندن "ربوده‌شدگان" را دور می‌کنیم.»

خبر مرتبط
اسرائیل چشم انتظار چراغ سبز السنوار

اقتصادنیوز : روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» به نقل از یک منبع آگاه از مذاکرات آتش‌بس نوشت که یحیی السنوار، رئیس جنبش حماس در نوار غزه هنوز برای آغاز مذاکرات چراغ سبز نشان نداده‌است.

همچنین این شبکه عبری‌زبان به نقل از «آوی دیختر» وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی از حزب لیکود گزارش داد که «یحیی السنوار» رهبر جنبش حماس کاملا می‌داند درون این کابینه چه می‌گذرد.

روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت» دوشنبه نوشت، آنچه اکنون در خصوص مذاکرات قرارداد در حال وقوع است، فراتر از هر منطقی است و در انتظار پاسخ حماس، ساعت‌های طولانی در داخل استودیوهای شبکه‌های تلویزیونی صهیونیست بحث و تحلیل می‌شود.

آحارونوت در ادامه نیز نوشت، «السنوار با اینکه در شرایطی بدتر از آن چیزی است که نشان می‌دهد، اما در حال بازی با اعصاب جامعه اسرائیل است.»

«دانی دانون» عضو کمیته امور خارجه و قانون اساسی پارلمان رژیم صهیونیستی و عضو حزب لیکود گفت اینکه همه منتظر پاسخ السنوار باشند، یک «توهین بوده و تنها نشان‌دهنده این است ما تا چه اندازه از راه‌حل در غزه دور هستیم. اگر از تمام قدرت ارتش اسرائیل استفاده کنیم، این السنوار خواهد بود که برای قرارداد التماس می‌کند.»

شبکه عبری‌زبان «اخبار۱۲» در گزارشی تایید کرد که بیشتر وزرای کابینه رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با بندهای قرارداد تبادل اسرایی که مذاکره درباره آن در دست انجام است، به‌ویژه در مورد تعداد و هویت زندانی‌های فلسطینی که قرار است آزاد شوند و نیز تعداد روزهای آتش‌بس، اعلام کردند.

این شبکه عبری‌زبان اعلام کرد، آوی گیل، مشاور نظامی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه در جلسه کابینه جزئیات قرارداد تبادل را ارائه کرد که بلافاصله بحران شدیدی در مورد آن در داخل حزب لیکود نمایان شد و چند تن از وزرای حزب حاکم و دیگر وزرا با هرگونه قراردادی که ضامن آزادسازی تمامی اسرای صهیونیست نباشد، مخالفت کرده و از صحبت درباره قرارداد چند مرحله‌ای خودداری کردند.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی