لهستان : آماده مقابله با هر سناریویی هستیم

کدخبر: ۶۲۶۷۸۲
اقتصادنیوز : در شرایطی که جنگ اوکراین و روسیه تقریبا در بن‌بست به سر می‌برد، وزیر دفاع لهستان گفت که کشورش باید فورا برای تهدید جنگ احتمالی با روسیه آماده شود.
لهستان : آماده مقابله با هر سناریویی هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ولادیسلاو کوسینیاک-کامیش» وزیر دفاع لهستان در مصاحبه‌ای با روزنامه «سوپر اکسپرس» در پاسخ به اینکه آیا شکست نظامی احتمالی روسیه در اوکراین و حمله به سرزمین لهستان را محتمل می‌داند، گفت: من هر سناریویی را مدنظر دارم و بدترین آنها را هم در نظر می‌گیرم. این وظیفه یک وزیر دفاع در چنین موقعیتی است و ما امروز درگیر آن شده‌ایم.

خبر مرتبط
دولت ورشو به وعده اش عمل نکرد/ مرز لهستان با اوکراین بسته شد

اقتصادنیوز : کشاورزان لهستانی بار دیگر در اعتراض به سیاست‌های دولت این کشور و محقق نشدن وعده‌هایی که در مقابل ورود غلات اوکراین به کشورشان به آنها داده شده بود، با تراکتورهای خود مرز این کشور با اوکراین را مسدود کردند.

وزیر دفاع ۴۲ ساله لهستان، همچنین گفت: ما به دقت این روند را بررسی می‌کنیم.

لهستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ائتلاف نظامی ناتو است.

وزیر دفاع لهستان همچنین ادامه داد، وزارت دفاع اقداماتی مستحکم و قاطع را برای آماده شدن در برابر چنین تهدیدی از جمله مشکلات در تامین تسلیحات برای ارتش در نظر گرفته است.

او همچنین خاطرنشان کرد: گرچه خرید تسلیحات در مقیاس بزرگ بسیار مهم است، اما تجهیزات شخصی هر سرباز باید به همان اندازه جدی گرفته شود. لهستان قصد دارد نقش بسیار مهمی در دفاع مشترک از اتحادیه اروپا ایفا کند.

به تازگی سه کشور اروپایی آلمان، هلند و لهستان توافقی را با هدف تسهیل و تسریع تحرک فرا مرزی سربازان و تسلیحات خود در طول یک کریدور مهم که از سمت دریای شمال تا جناح شرقی ناتو امتداد یافته، امضا کردند. سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا در پی حمله سال ۲۰۲۲ روسیه به اوکراین، برنامه‌هایی را برای تقویت تحرکات نظامی خود به بهانه آماده شدن برای سناریوی جنگ نظامی با مسکو، اعلام و شروع کردند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی