خوشبینی دهقان برای صدور رای دادگاه هلندی به نفع بانک‌های ایرانی

کدخبر: ۶۲۶۹۵۵
اقتصادنیوز : معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت که پس از اقدامات دقیق اطلاعاتی و شناسایی حامیان تروریست‌ها، از کشورهای حامی به مراجع قضایی بین‌المللی شکایت می‌کنیم.
خوشبینی دهقان برای صدور رای دادگاه هلندی به نفع بانک‌های ایرانی

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد دهقان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: در جایی که مشخص است که ترور شهدای مدافع حرم توسط کدام گروهک تروریستی انجام شده است، در دستگاه قضایی با آن‌ها برخورد کیفری  می‌شود.

وی شناسایی کشورهای حامی تروریست‌ها و شکایت از آن‌ها در مجامع قضایی بین‌المللی را موکول به اقدامات دقیق اطلاعاتی دستگاه‌های اطلاعاتی کشورمان کرد.

خبر مرتبط
واکنش دهقان به حکم دادگاه حمید نوری

​ اقتصادنیوز :معاون حقوقی رئیس‌جمهور حکم دادگاه تجدید نظر سوئد برای حمید نوری را کاملا غیر منصفانه دانست و گفت که سوئد دادرسی ناعادلانه و حکم ظالمانه‌ای را به نمایش گذاشت.

معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به حساب‌های بانکی کشورمان در کشور بحرین، گفت: بخشی از وجوه کشورمان در این کشور متعلق به بانک صادرات و ملی است که پس از شکایت و رسیدگی به پرونده مربوطه ۲۴۳ میلیون دلار به نفع این دو بانک، رای صادر شد. بانک بحرینی به رای صادر شده اعتراض کرده و شکایتش را به محکمه هلندی سپرده و در این کشور مسئله را دنبال می‌کند.

دهقان ابراز خوشبینی کرد که رای دادگاه هلندی نیز به نفع بانک‌های ملی و صادرات ایران صادر شود.

وی در عین حال با اشاره به وجوه بانک مرکزی کشورمان در کشور بحرین، گفت: متاسفانه وجوه  بانک مرکزی کشورمان توسط بحرین توقیف شده است. ما برای طرح پرونده شکایت  از بحرین از مجلس تقاضای حکم کردیم و با تصویب اولیه مجلس، موضوع به شورای نگهبان فرستاد شد و شورا متن مصوب را مبهم تشخیص داد و برای رفع ایراد به مجلس باز گرداند. با رفع نهایی ایراد و تصویب مجلس و شورای نگهبان،  طبق اصل ۱۳۹ قانون اساسی اقدام می‌کنیم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی