فراخواندن سران اسرائیل توسط نتانیاهو برای بررسی پاسخ حماس

کدخبر: ۶۲۷۰۲۴
اقتصادنیوز: اندکی پس از پاسخ جنبش مقاومت اسلامی (حماس) به طرح آتش‌بس قطر و مصر، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل سران امنیتی و سیاسی این رژیم را فراخواند.
فراخواندن سران اسرائیل توسط نتانیاهو برای بررسی پاسخ حماس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بنیامین نتانیاهو مقامات ارشد سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی را برای بررسی پاسخ حماس، به مذاکره دعوت کرد.

خبر مرتبط
ادعای رویترز درباره پیشنهاد آتش بس حماس

اقتصادنیوز : خبرگزاری رویترز در خبری اختصاصی مدعی شد که حماس در پاسخ متقابل به طرح آتش بس قطر و مصر پیشنهاد کرده تا آتش بسی در سه مرحله و به مدت چهار و نیم ماه در غزه برقرار شود.

جنبش حماس سه شنبه شب پاسخ خود به طرح پیشنهادی برای آتش‌بس در غزه را در اختیار مقامات قطر و مصر قرار داده است.

پیشتر نیز «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امورخارجه قطر از دریافت پاسخ حماس در خصوص آتش بس پیشنهادی خبر داد و با بیان این که «نمی تواند جزییات مذاکرات تبادل اسرای جنگ غزه را فاش کند» در عین حال گفت که مذاکرات پیشرفت داشته است.

خبر مرتبط
گزارشی از جزئیات کامل پاسخ حماس به نشست پاریس

اقتصادنیوز : پس از تحویل پاسخ جنبش حماس به توافق پیشنهادی نشست پاریس و اظهارات منابع مطلع درباره اصلاحات در آن، روزنامه «الاخبار» لبنان در گزارشی جزئیات کامل پاسخ حماس را منتشر کرد.وی گفت: با توجه به حساسیت مرحله مذاکرات، نمی‌توان اکنون وارد جزییات پاسخ جنبش حماس شد.

خبر مرتبط
مصر پاسخ مهم حماس را دریافت کرد

اقتصادنیوز : یکی از مسئولان عالی رتبه مصر تاکید کرد که کشورش پاسخ مثبتی را از سوی حماس درباره پیشنهاد برقراری آرامش دریافت کرد که در نهایت به برقراری آتش‌بس منجر خواهد شد.

مقامات صهیونیست، آمریکا، قطر و مصر به تازگی در پاریس پایتخت فرانسه بر سر چارچوبی برای تبادل اسرای فلسطینی و صهیونیستی به توافق رسید که مفاد آن در اختیار حماس قرار گرفته شد و حماس امروز به این طرح پاسخ داد. این جنبش هنوز رسما ملاحظات و شروط خود را در رسانه ها اعلام نکرده اما رهبران ارشد حماس در مصاحبه های پیشین خود بر ضرورت آتش بس کامل و ضمانت کشورها برای تداوم آن تاکید داشته اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی