رئیس جمهور آرژانتین: حماس را گروه تروریستی اعلام می‌کنم

کدخبر: ۶۲۷۰۳۹
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آرژانتین که به فلسطین اشغالی سفر کرده، بعد از اعلام تصمیمش برای انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس اشغالی، امروز در دیدار با نتانیاهو گفت قصد دارد گروه حماس را در فهرست موسوم به تروریستی قرار دهد.
رئیس جمهور آرژانتین: حماس را گروه تروریستی اعلام می‌کنم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، خاویر میلی که به دلیل شباهت افکارش به رئیس‌جمهور سابق آمریکا به او ترامپِ آرژانتین می‌گویند، دیروز سه‌شنبه در اولین سفر خارجی خود از زمان انتصاب وارد فلسطین اشغالی شد و امروز چهارشنبه با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو دیدار کرد.

خبر مرتبط
اولین واکنش حماس به تصمیم آرژانتین برای انتقال سفارتش/ تجاوز به حقوق ملت فلسطین است

اقتصادنیوز: حماس تصمیم رئیس‌جمهور آرژانتین درباره انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به قدس را محکوم کرد.

 

میلی از حزب راست‌ افراطی «آزادی پیشرو» حدود دو ماه پیش سوگند یاد کرد و کارش را به عنوان رئیس‌جمهور آرژانتین آغاز کرد. او سه‌شنبه وارد فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو شد و مورد استقبال اسرائیل کاتص، وزیر امور خارجه اسرائیل قرار گرفت.

رئیس‌جمهوری آرژانتین در جریان این سفر از دیوار ندبه در قدس بازدید کرد و گفت که قصد دارد سفارت آرژانتین را از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل کند.

خبر مرتبط
سفارت آرژانتین از تل‌آویو به قدس منتقل شد+ فیلم

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری آرژانتین بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) از انتقال سفارت این کشور از شهر تل‌آویو به قدس خبر داد.

نتانیاهو، میلی را که به گفته خودش برای اعلام حمایت از اسرائیل در میانه جنایات این رژیم در غزه به فلسطین اشغالی سفر کرده، دوست بزرگ اسرائیل خواند و از او به این خاطر که قصد دارد سفارت آرژانتین را از تل‌آویو به قدس منتقل کند، تشکر کرد. 

به گزارش تایمز اسرائیل، میلی همچنین امروز گفت که کشورش حماس را در فهرست سازمان‌های موسوم به "تروریستی" قرار خواهد داد. 

جنبش حماس روز سه‌شنبه اعلام تصمیم رئیس‌جمهور آرژانتین درباره انتقال سفارت کشورش را محکوم کرد و آن را تجاوز به حقوق ملت فلسطین خواند.

جنگ رژیم اسرائیل در غزه تاکنون به شهادت بیش از ۲۷ هزار فلسطینی و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر دیگر منجر شده است. این جنگ همچنین آوارگی بیش از ۸۰ درصد جمعیت غزه را در پی داشته است.

اسرائیل این جنگ را پس از عملیات «طوفان‌الاقصی» آغاز کرد. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی، عملیات طوفان الاقصی را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه رژیم اسرائیل بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند و شماری از صهیونیست‌ها را به اسارت گرفتند. بر اساس گزارش‌ها، حماس در حال حاضر ۱۳۶ اسیر اسرائیلی را در غزه نگهداری می‌کند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. با این حال، آنطور که تحلیلگران می‌گویند عملیات طوفان‌الاقصی تحمیل شکست بزرگ امنیتی-سیاسی به اسرائیل بوده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۱ مرداد

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی