کشتار نظامیان اوکراینی در یک شبانه روز/ ادعای روسیه درباره مرگ 290 نظامی کی‌یف

کدخبر: ۶۲۷۰۵۷
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته در محورهای مختلف درگیری، صدها نیروی نظامی اوکراینی کشته شدند.
کشتار نظامیان اوکراینی در یک شبانه روز/ ادعای روسیه درباره مرگ 290 نظامی کی‌یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در شبانه روز گذشته در محور دونتسک، حدود ۲۹۰ سرباز نیروهای مسلح اوکراین کشته و زخمی شدند و دو خودروی زرهی جنگی آنها منهدم شد.

خبر مرتبط
پست جدید برای ژنرال برکنار شده /سفارت اوکراین در لندن به والری زالوژنی رسید

اقتصادنیوز : دولت اوکراین اعلام کرد که فرمانه کل ارتش این کشور پذیرفته که پس از برکناری به عنوان سفیر این کشور در انگلیس انتخاب شود.

طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه در محورهای کراسنولیمانسک و کوپیانسک شش حمله نیروهنای مسلح اوکراین دفع شد و کی یف نزدیک به ۵۰۰ نیروی نظامی خود را از دست داد.

آن‌گونه که وزارت دفاع روسیه اعلام کرده همچنین سامانه‌های پدافند هوایی ارتش روسیه طی یک روز یک هواپیمای میگ -۲۹ اوکراینی را در محور دونتسک و ۱۰۴ پهپاد را در مناطق دونتسک، زاپروژیا لوهانسک و خرسون سرنگون کردند.

وزارت دفاع روسیه دیروز سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای مسلح روسیه در محور دونتسک مواضع خود را بهبود بخشیدند و در درگیری‌های شبانه‌روز گذشته در محور دونتسک ۲۹۰ نظامی اوکراینی در این محور کشته و زخمی شدند.

بیانیه وزارت دفاع روسیه هچنین اعلام کرده که در محورهای کوپیانسک و کراسنولیمانسک، ۸ حمله نیروهای مسلح اوکراین دفع شد و دشمن بالغ بر ۲۷۰ نیروی نظامی خود را از دست داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی