حمله حزب‌الله به پایگاه اسرائیلی «رامیا»

کدخبر: ۶۲۷۰۷۴
اقتصادنیوز: حزب‌الله لبنان از هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی اسرائیل خبر داد.
حمله حزب‌الله به پایگاه اسرائیلی «رامیا»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حزب‌الله لبنان امروز(چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که در راستای حمایت از مردم فلسطین در غزه تجهیزات فنی پایگاه صهیونیستی «رامیا» را با سلاح مناسب هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است که این پایگاه به‌طور مستقیم مورد اصابت قرار گرفت.

حزب‌الله در بیانیه دیگری اعلام کرد که در حمله‌ای موشکی نظامیان صهیونیست در پایگاه«زبدین» واقع در منطقه اشغالی شبعا را هدف قرار داده است.

خبر مرتبط
حزب الله : این مقاومت است که شروط را در لبنان وغزه تعیین می کند

اقتصادنیوز : نماینده حزب‌الله لبنان در پارلمان این کشور تاکید کرد که اسرائیل در وضعیتی قرار دارد که قادر به تعیین شرط و شروط برای مقاومت نیست.

روز گذشته نیز چندین موشک از خاک لبنان به سمت پایگاه‌های «برکه ریشا» و پادگان «زرعیت» در منطقه «الجلیل غربی» در شمال سرزمین‌های اشغالی پرتاب شد.

منابع رسانه‌ای عبری نیز در این باره گزارش دادند که چهار موشک از لبنان به سمت «مسکاو عام» پرتاب شد و چند موشک نیز به منطقه «رامیم» اصابت کرد.

خبر مرتبط
ادعای پوچ گالانت علیه حزب الله

اقتصادنیوز : یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل ادعا کرد که اسرائیل تبادل آتش در شمال علیه حزب الله را متوقف نخواهد کرد، حتی اگر جنگ در نوار غزه متوقف شود.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده‌ است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌ است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌ است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی