فوری / حملات راکتی به پایگاه نظامیان آمریکایی در سوریه

کدخبر: ۶۲۷۴۲۲
اقتصادنیوز: نیروهای مقاومت منطقه‌ای پایگاه گشتی ایالات متحده در میدان های گازی کونیکو در شرق سوریه را هدف قرار دادند.
فوری / حملات راکتی به پایگاه نظامیان آمریکایی در سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حساب‌های کاربری نظامی در شبکه اجتماعی ایکس از حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در شرق دیرالزور سوریه خبر دادند.

در همین ارتباط گزارش شده است که نیروهای مقاومت منطقه‌ای حمله راکتی را علیه پایگاه گشتی ایالات متحده در میدان‌های گازی کونیکو در شرق سوریه انجام داده اند.

همچنین گفته شده که صدای چندین انفجار از داخل این پایگاه شنیده شده است.

خبر مرتبط
ضربه سنگین به نظامیان اسرائیلی / هلاکت ۷ نظامی اشغالگر در خان‌یونس

اقتصادنیوز: گردان‌های قسام اعلام کرد ۷ نظامی اشغالگر را در شرق خان‌یونس از فاصله نزدیک از پا درآورده است؛ این در حالیست که ۹ فلسطینی در جنوب غرب غزه به ضرب گلوله تک‌تیراندازان اسرائیل به شهادت رسیدند.

برخی منابع گفته‎‌اند که این حمله از سوی گروه‌های مقاومت عراق انجام شده و همزمان برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که به زودی بیانیه مهمی از سوی مقاومت اسلامی عراق صادر خواهد شد.

چند روز پیش از این نیز، برخی منابع خبری در شامگاه شنبه از شنیده شدن صدای چند انفجار در نزدیکی میدان گازی «کونیکو» در شرق سوریه خبر دادند. این میدان در استان «دیرالزور» قرار دارد و نظامیان آمریکایی از آن به عنوان پایگاه استفاده می‌کنند.

در همین راستا، شبکه «العربی» قطر به نقل از منابع خود گزارش داد که این انفجارها به خاطر حملات راکتی است که به پایگاه آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

این شبکه خبر داد که در این حملات، پایگاه آمریکا با ۹ راکت هدف قرار گرفته است. برخی از منابع، تعداد راکت‌ها را ۸ عدد عنوان کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی