واکنش بابک نگاهداری به یک ادعا/ آزار روح و روان مردم، کسب و کار جریان هایی در داخل و خارج کشور است!

کدخبر: ۶۲۷۹۳۱
اقتصادنیوز: رییس مرکز پژوهش های مجلس، با اشاره به انتشار گزینشی جمله ای از سخنرانی خود، گفت: هدف اصلی این سخنان در راستای ارائه چشم انداز صنعتی امید بخش بوده و انتخاب مغرضانه و گزینشی آن برای ایجاد اضطراب عمومی در صورت انتخاب ترامپ را، چیزی جز ظلم به مردم نمی دانم، در حالی که کشور در شرایط فعلی نیاز به آرامش و امیدآفرینی و ایجاد تصویر مثبت از آینده دارد.
واکنش بابک نگاهداری به یک ادعا/ آزار روح و روان مردم، کسب و کار جریان هایی در داخل و خارج کشور است!

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، بابک نگاهداری در واکنش به انتشار مطلبی منتسب به خود در فضای مجازی در خصوص تأثیر انتخاب ترامپ بر شرایط ایران، گفت: انتخاب گزینشی جمله‌ای از یک سخنرانی در نشست تخصصی با صاحبان صنایع و تولیدکنندگان در مرکز پژوهش‌های مجلس، در راستای ایجاد اضطراب عمومی در کشور است که اثری جز بازی با روح و روان مردم ندارد در شرایطی که کشور و مردم نیاز به آرامش و امیدآفرینی دارند.

بر اساس گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، بابک نگاهداری در ادامه تاکید کرد: 

منطق بحث و محورهای مورد تأکید بنده در این نشست موارد ذیل بوده است؛
۱- ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم که در لحظه آبستن شوک و تهدیدات خارجی است و افزایش ذخایر ارزی در این شرایط اهمیت راهبردی دارد و نیازمند تحول و ابتکار جدیدی هستیم.

۲- برای رشد سریع اقتصادی، بخش صنعت و انرژی، جایگاه ویژه ای دارند و بخش کشاورزی و خدمات در شرایط فعلی ظرفیت بالایی ندارند.

۳- انتخابات آمریکا چه ترامپ پیروز شود و چه بایدن، هر کدام اثرات خود را برای ایران دارد و کلا موضوع آمریکا تا اطلاع ثانوی برای ایران فرصت افزا نیست.

۴- ابتکار و تحول فرصت آفرین با توجه به ظرفیت بالای توان صنعتی کشور و جهت گیری کشورهای عربی و آسیای میانه به سمت صنعتی شدن باید متمرکز بر تبدیل شدن ایران به راهبر زنجیره های ارزش افزوده صنعتی منطقه باشد و باید به سمت پیمان های امنیتی از طریق تقویت تولید صنعتی با مشارکت این کشورها حرکت کنیم.

۵- در انتها نیز لوازم تحقق این راهبری صنعتی را برشمرده ام. حال تحریف هدف اصلی این سخنان در راستای ارائه چشم انداز صنعتی امید بخش بوده و انتخاب مغرضانه و گزینشی آن برای ایجاد اضطراب عمومی در صورت انتخاب ترامپ را، بنده چیزی جز ظلم به مردم عزیز و خیانت به کشور با هر هدف سخیف اقتصادی یا سیاسی که انجام گرفته باشد، نمی دانم، در حالی که کشور در شرایط فعلی نیاز به آرامش و امیدآفرینی و ایجاد تصویر مثبت از آینده دارد.

روز گذشته برخی سایت های خبری و کانال ها در ادعایی به نقل از بابک نگاهداری، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، نوشتند که اگر در آینده، ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شود، باید آماده باشیم که فشار تحریمی ما افزایش پیدا کند و شوک به بازار دارایی‌ها وارد شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید