پاسخ رئیس آنروا به درخواست و ادعای «نتانیاهو»

کدخبر: ۶۲۸۰۰۶
اقتصادنیوز: لازارینی، رئیس آنروا پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت:"تنها یک دولت خواستار استعفای من است. من تقاضای مشابه از سوی سایر دولت ها را نشنیده ام."
پاسخ رئیس آنروا به درخواست و ادعای «نتانیاهو»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «فیلیپ لازارینی» رئیس آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در واکنش به درخواست و ادعاهای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم آپارتاید تل آویو اعلام کرد که هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد.

یورو نیوز گزارش داد، لازارینی پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت:"تنها یک دولت خواستار استعفای من است. من تقاضای مشابه از سوی سایر دولت ها را نشنیده ام."

خبر مرتبط
ممانعت نتانیاهو از حضور «بن گویر» در یک جلسه مهم

اقتصادنیوز: بنابر اعلام یک رسانه اسرائیلی، نتانیاهو از حضور وزیر امنیت داخلی در جلسه مهمی که درباره بررسی آزادی اسرای اسرائیلی برگزار شد، جلوگیری کرد.

مقامات دولت رژیم صهیونیستی به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم, خواستار استعفای لازارینی به دلیل اتهام مشارکت تعدادی از کارمندان این آژانس در حمله ۷ اکتبر شده اند.

لازارینی توضیح داد: اسرائیل هنوز مدرکی برای اثبات اتهامات خود علیه کارکنان این نهاد ارائه نکرده است.

به گزارش ایرنا, هفته پیش یک مقام ارشد سازمان ملل اعلام کرد که مقامات صهیونیستی اطلاعاتی را در مورد ادعای دخالت چند کارمند آنروا در حملات ۷ اکتبر در اختیار این نهاد قرار داده‌اند که تحقیقات درباره این افراد آغاز شده است.

در همین حال، «سیگرید کاگ» هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در غزه و امور فلسطینیان در این باره، گفت: آنروا را نمی‌توان جایگزین کرد و این آژانس همچنان برای غزه حیاتی است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هفته گذشته گفت که پس از ادعاهای اسرائیل مبنی بر دست داشتن ۱۲ نفر از کارکنان آنروا در حمله هفتم اکتبر حماس، ماموریت این آژانس «باید به پایان برسد.»

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، گروهی را برای بررسی مستقل عملکرد این آژانس سازمان ملل که نقشی ضروری و حیاتی در کمک رسانی به مردم فلسطین دارد، تعیین کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل روز جمعه مدعی استقبال از این بازنگری شد اما ادعا کرد که این تحقیقات «مدت زیادی به تعویق افتاده" و دامنه آن را زیر سوال می برد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی