پیش بینی آمریکا از توافق مهم بین اسرائیل و حماس

کدخبر: ۶۲۸۰۵۴
اقتصادنیوز : وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دستیابی به توافق میاناسرائیل و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) برای آزادی اسرا در مقابل برقراری آتش‌بس در غزه همچنان امکان‌پذیر است و فواید زیادی به دنبال خواهد داشت.
 پیش بینی آمریکا از توافق مهم بین اسرائیل و حماس

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: «ما معتقدیم که دستیابی به توافق، مسأله‌ای امکان‌پذیر است و ما به تلاش‌های خود در راستای دستیابی به آن ادامه خواهیم داد.»

براساس گزارش وبگاه النشره، میلر در ادامه افزود: «ما معتقدیم که فواید برقراری آتش‌بس و دستیابی به توافق بر سر آزادی اسرا بسیار زیاد است و این امر نه تنها به نفع اسرایی است که آزاد خواهند شد بلکه به نفع تلاش‌های بشردوستانه در غزه و توانایی ما برای آغاز تلاش‌ها جهت دستیابی به راهکاری دائمی و واقعی برای این درگیری است.»

خبر مرتبط
حماس: پاسخ اسرائیل به پیشنهاد پاریس هیچ کمکی به حصول توافق نمی‌کند

اقتصادنیوز: یکی از رهبران جنبش حماس فلسطین با تأکید بر اینکه هر توافقی که شامل توقف حملات به غزه نباشد، خواسته‌های ملت فلسطین را محقق نمی‌کند، گفت که پاسخ اسرائیل به پیشنهاد پاریس، فقط موانعی ایجاد کرده است که هیچ کمکی به حصول توافق نمی‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین مدعی شد که واشنگتن مخالف حمله گسترده به رفح واقع در جنوب نوار غزه بدون هیچ‌گونه طرحی برای حفاظت از غیرنظامیان است و آمریکا بدون طرح معتبر و قابل اجرا از عملیات نظامی گسترده حمایت نمی‌کند.

متیو میلر در عین حال با ادعای اینکه تیپ‌های مسلح حماس در رفح مستقر هستند، تلاش کرد تا حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به این منطقه را توجیه کند.

وی گفت نباید حملات این رژیم به رفح تاثیری بر مذاکرات مربوط به اسرا داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پایان در توجیه حمایت کشورش از جنایات صهیونیست‌ها گفت قطع کمک‌های این کشور به رژیم صهیونیستی مؤثرتر از اقداماتی که واشنگتن عملا اتخاذ کرده، نخواهد بود.

رفح در حال حاضر میزبان بیش از نیمی از جمعیت غزه است که بر اثر جنگ آواره شده‌اند و همچنین مسیر اصلی کمک‌های بشردوستانه به حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است که نیاز مبرمی به این کمک‌ها دارند.

ارتش رژیم صهیونیستی با آغاز حملات به شمال نوار غزه مدعی شد جنوب این منطقه تحت‌ محاصره، امن است و ساکنان شمال می‌توانند به این منطقه بروند، اما با ادامه جنگ حملات زمینی و هوایی را نیز به جنوب نوار غزه و به‌ویژه خان یونس انجام داد تا بار دیگر آواره‌های فلسطینی را آواره کند.

این آوارگان پس از حملات به خان یونس در حال حاضر به رفح منتقل شده‌اند و رژیم صهیونیستی درصدد کوچاندن اجباری آنها به خارج سرزمین‌های فلسطین است. در همین رابطه، اخیرا «فولکر تورک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل این تهدیدهای مقامات رژیم صهیونیستی را نگران‌کننده ارزیابی کرد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی