جان بولتون: ترامپ می‌تواند زمینه خروج آمریکا از ناتو را فراهم کند

کدخبر: ۶۲۸۳۷۷
اقتصادنیوز: کارشناسان معتقدند ترامپ همانطور که خروج آمریکا از بسیاری از توافقنامه‌ها و معاهدات بین‌المللی را امضا کرد، ممکن است از پیمان ناتو نیز خارج شود.
جان بولتون: ترامپ می‌تواند زمینه خروج آمریکا از ناتو را فراهم کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ترامپ می‌تواند زمینه خروج آمریکا از ناتو را فراهم کند. این همان چیزی است که جان بولتون، دستیار سابق امنیت ملی او فکر می‌کند.

خبر مرتبط
مشاور ترامپ ناتو را تهدید کرد/ خط و نشان تازه برای اعضا

اقتصادنیوز: یکی از مشاوران ارشد امنیت ملی دونالد ترامپ تهدید کرد که ترامپ برای تغییر در ناتو تلاش خواهد کرد.

ترامپ از پوتین خواست تا اگر اروپا هزینه‌های دفاعی ناتو را تامین نکند، به کشور‌های عضو این پیمان حمله کند و «هر کاری که می‌خواهد انجام دهد». این اظهارات ترامپ واکنش‌های منفی گسترده‌ای به دنبال داشت.

بولتون یادآور شد که در سال ۲۰۱۸، در نشست سران ناتو، ترامپ «به خروج این کشور از ائتلاف نزدیک شده بود.» به گفته این سیاستمدار، رئیس‌جمهور سابق از متحدان اروپایی انتقاد می‌کند که هزینه کمی برای دفاع جمعی صرف می‌کنند نه برای تقویت بلوک، بلکه برای یافتن بهانه‌ای برای خروج ایالات متحده از آن.

خبر مرتبط
واکنش پالتیکو به اظهارات عجیب ترامپ/ممکن است این حرف استراتژیک نباشد اما...

اقتصادنیوز: یک نشریه آمریکایی نسبت به اظهارات ترامپ در پاسخ به سوال یکی از رهبران اروپایی واکنش نشان داده است.

بولتون که یکی از افراطی‌ترین چهره‌های حزب جمهوری خواه است در مناصب مختلف دیپلماتیک از جمله معاونت کنترل تسلیحات و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه خدمت کرده است.

به باور کارشناسان ترامپ همانطور که خروج آمریکا از بسیاری از توافقنامه‌ها و معاهدات بین المللی را امضا کرد، ممکن است از این پیمان نیز خارج شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید