الهندی: میدان حرف آخر را می زند/ اسرائیل بعد از ۷ اکتبر وزن و جایگاهی ندارد

کدخبر: ۶۲۸۳۷۹
اقتصادنیوز: یکی از رهبران برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به مقاومت فلسطین مقابل ماشین جنگی صهیونیست‌ها تاکید کرد: همه چیز به نتیجه جنگ بستگی دارد و این میدان است که حرف (آخر را) می‌زند.
الهندی: میدان حرف آخر را می زند/ اسرائیل بعد از ۷ اکتبر وزن و جایگاهی ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، محمد الهندی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مصاحبه با شبکه خبری المیادین با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح در جنوب نوار غزه تاکید کرد: تهدید در تجاوز به رفح، اگر با رد قاطع قاهره مواجه نشود، «عواقب وخیمی» به همراه خواهد داشت.

خبر مرتبط
مذاکرات حماس و اسرائیل به بن بست خورد/ هیات اسرائیلی به تل‌‌آویو برگشت

اقتصادنیوز: منابع عبری خبر دادند که مذاکرات قاهره برای دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه پایان یافته و هیات اسرائیل در راه بازگشت به تل‌آویو است.

وی نقش مصر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: مواضع قاهره در صورت مخالفت واقعی، مانع از طمع ورزی و جاه طلبی‌های صهیونیست‌ها خواهد شد.

الهندی تاکید کرد: عرب ها به هر شیوه و طریقی که شده از قاهره حمایت می کنند، اما متاسفانه ابزارهای فشاری که در اختیار دارند ناکارآمد است. 

این رهبر برجسته جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بعد از عملیات 7 اکتبر دیگر وزن و جایگاه چندانی ندارد، گفت:  وزن استراتژیک اسرائیل اهمیت خود را از دست داده است و قاهره و کشورهای منطقه باید این را درک کنند.

خبر مرتبط
پیشرفت در مذاکرات آتش‌بس میان تل‌آویو و حماس/ روایت آمریکایی از وضعیت توافق

اقتصادنیوز: ۲ مقام مطلع از مذاکرات میان تل‌آویو و حماس از رو به پیشرفت بودن آن برای حصول توافق آتش‌بس و آزادی اسیران در غزه خبر دادند.

وی به طرح های رژیم صهیونیستی برای گذرگاه رفح اشاره کرد و گفت: اسرائیل می خواهد گذرگاه رفح را به کنترل خود در آورد، به خصوص که تمام کمک‌هایی که وارد غزه می شود در گذرگاه کرم أبو سالم بازرسی می‌شود.

الهندی افزود: اسرائیل  همچنین می خواهد گذرگاه رفح را در زمینه ورود کالا به غزه با گذرگاه کرم أبو سالم جایگزین کند.

این رهبر جنبش جهاد اسلامی با اشاره به مقاومت سرسختانه فلسطین مقابل ماشین جنگی صهیونیست‌ها تاکید کرد: همه  چیز به نتیجه جنگ بستگی دارد و میدان حرف (آخر را) می‌زند اما اسرائیل هیچ دستاوردی در آن نداشته است.

کرانه باختری در حال نبرد واقعی است/ با ساختار دولت آینده بر اساس اجماع داخلی مشکلی نداریم

محمد الهندی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه  این مصاحبه درباره شکل و ساختار دولت آینده فلسطین با بیان اینکه «مسئله دولت بعدی امروز مطرح نیست زیرا ما در فضای جنگی هستیم و همه چیز مرتبط به نتایج آن است» در عین حال تاکید کرد: ما مشکلی با شکل و ساختار دولت آینده اگر مبنی بر اجماع و توافق داخلی باشد نداریم. 

خبر مرتبط
هشدار سازمان ملل درباره حمله اسرائیل به رفح/ غذایی برای ساکنان باقی نمانده است

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه نسبت به عواقب حمله اسرائیل به رفح هشدار داد.

وی با اشاره به حملات گسترده رژیم صهیونیستی به کرانه باختری و مقاومت فلسطین با صهیونیست‌ها گفت: کرانه باختری در حال نبرد واقعی است تا جایی که صهیونیست ها متوسل به هواپیما علیه مقاومت در آنجا شده‌اند. 

الهندی تاکید کرد: اسرائیل در کرانه باختری فرسوده و از پا افتاده است و بیش از یک سوم ارتش آن در آنجا درگیرند. 

 تصمیم جنگ در شمال فلسطین اشغالی در دست نتانیاهو نیست 

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به درگیری مقاومت لبنان با صهیونیست ها در شمال فلسطین اشاره کرد و افزود: جبهه لبنان مهم است و اسرائیل در آنجا خسته و فرسوده شده است و بیش 100هزار شهرک نشین اسرائیلی از شمال فلسطین کوچ و فراری شده‌‌اند. 

الهندی گفت: اسرائیل بین جبهه غزه و جبهه شمالی درگیر و خسته شده به طوری که نمی تواند دو جبهه را همزمان فعال و باز کند. 

وی با بیان اینکه «آمریکا نمی‌خواهد به یک جنگ همه جانبه و فراگیر کشیده شود» تاکید کرد: تصمیم جنگ در شمال در دست نتانیاهو و دولت او نیست، بلکه نیازمند موافقت آمریکاست. 

این رهبر برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین  همچنین فعال شدن جبهه دریای سرخ از سوی ارتش یمن را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد و  گفت: جبهه دریای سرخ بسیار مهم است زیرا یک کریدور تجاری جهانی است.

وی افزود: نبرد ما نبرد امت است و هرکس افتخار شرکت در نبرد قدس و فلسطین را داشته باشد، آینده خود را در منطقه تضمین خواهد کرد.

الهندی تصریح کرد: یمن نه تنها به وظیفه خود عمل می‌کند، بلکه جایگاه و وزن و آینده‌ای برای خود رقم می ‌زند و ما از تصمیم این کشور برای شرکت در نبرد غافلگیر نشدیم. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید