فوری/ حمله جدید آمریکا و انگلیس به یمن

کدخبر: ۶۲۸۳۸۵
اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای بعدازظهر امروز (چهارشنبه) از حمله دوباره آمریکا و انگلیس به الحدیده یمن خبر دادند.
فوری/ حمله جدید آمریکا و انگلیس به یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه المسیره در این باره گزارش داد که در دور جدید این حملات تجاوزکارانه به یمن منطقه «الجبانه» طی ۲ نوبت هدف قرار گرفته شد.

تا بدین لحظه جزئیات بیشتری از این حمله گزارش نشده است.

خبر مرتبط
الحدیده بمباران شد/ حمله آمریکا و انگلیس به غرب یمن

اقتصادنیوز: منابع خبری از حمله دوباره آمریکا و انگلیس به منطقه‌ای در استان الحدیده واقع در غرب یمن خبر دادند.

الحدیده یمن بامداد امروز نیز هدف حمله آمریکایی‌ها قرار گرفته بود.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

خبر مرتبط
حمله موشکی یمن به یک کشتی در باب المندب

اقتصادنیوز:فرماندهی مرکزی آمریکا ادعا کرد که ارتش یمن (انصارالله) ۲ موشک از یمن به سمت ناو «استار آیریس» در تنگه باب المندب در جنوب دریای سرخ شلیک کرد.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

علی‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید