ناتو نقشه روسیه را نقشه بر آب کرد؟

کدخبر: ۶۲۸۴۲۶
اقتصادنیوز: ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت که این ائتلاف هیچ گونه تهدید نظامی فوری برای کشورهای خود از سوی روسیه نمی‌بیند.
ناتو نقشه روسیه را نقشه بر آب کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، استولتنبرگ در جریان سخنرانی خود پیش از نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل در مورد «تداوم خطر احتمالی حملات ترکیبی» گفت: «ما هیچ تهدید نظامی فوری برای هیچ یک از کشورهای متحد نمی‌بینیم. اما وجود خطر حملات ترکیبی دایمی وجود دارد، از جمله ... حملات سایبری و سایر اقدامات با ماهیت ترکیبی علیه متحدان.»

خبر مرتبط
کُری خوانی مسکو برای ناتو/ لاوروف: تیر غرب برای منزوی کردن روسیه به سنگ خورد!

اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که طرح‌های کشورهای غربی برای منزوی کردن این کشور شکست خورده است.

به گفته استولتنبرگ، ناتو برای مقابله با این تهدیدات در حال حاضر تمرین‌های آموزشی، تبادل اطلاعات بین کشورها و همکاری با بخش مدنی را انجام می‌دهد.

وی همچنین افزود: «ما به نظارت بر اوضاع در مرزهای کشورهای این ائتلاف با روسیه ادامه می‌دهیم تا بتوانیم به هر چالشی از سوی روسیه پاسخ دهیم.»

خبر مرتبط
مشاور ترامپ ناتو را تهدید کرد/ خط و نشان تازه برای اعضا

اقتصادنیوز: یکی از مشاوران ارشد امنیت ملی دونالد ترامپ تهدید کرد که ترامپ برای تغییر در ناتو تلاش خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در مصاحبه با تاکر کارلسون، روزنامه‌نگار آمریکایی، به تفصیل توضیح داده بود که مسکو به کشورهای ناتو حمله نخواهد کرد و این برای روسیه هیچ معنایی ندارد، و خاطرنشان کرد که سیاستمداران غربی مرتباً مردم خود را با تهدید خیالی روسیه می‌ترسانند.

پوتین در رابطه با این تهدیدات گفت: «افراد باهوش به خوبی درک می کنند که این یک تهدید خیالی است.»

پوتین افزود: کشورهای غربی متوجه شده‌اند که شکست استراتژیک روسیه در میدان نبرد با اوکراین غیرممکن است، بنابراین باید به گام‌های بعدی خود فکر کنند، در حالی که روسیه آماده گفت‌وگو است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید