واکنش مهم ایران به کویت درباره میدان گازی آرش/ تهران راه حل مساله را اعلام کرد

کدخبر: ۶۲۸۴۷۵
اقتصادنیوز: وزارت خارجه ایران در واکنش به مواضع اخیر کویت در خصوص میدان گازی آرش اعلام کرد که ادعاهای یکجانبه نمی‌تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شود.
واکنش مهم ایران به کویت درباره میدان گازی آرش/ تهران راه حل مساله را اعلام کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، ناصرکنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز چهارشنبه در پاسخ به بیانیه پایانی سفر امیر کویت به بحرین که در آن به موضوع میدان آرش اشاره شده است اظهار داشت:  جمهوری اسلامی ایران همواره بر حل و فصل موضوع میدان آرش از طریق گفتگو و براساس مذاکرات پیشین کارشناسان تاکید کرده و بر این باور است توافق درخصوص این موضوع  در فضای همکاری و احترام به منافع و مصالح مشترک قابل دسترسی است. 

خبر مرتبط
فوری/ واکنش مهم ایران به ادعای عربستان و کویت درباره میدان گازی آرش

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت : ایران آمادگی دارد تا در چارچوب نتایج مذاکرات قبلی با کویت درباره بهره‌برداری از منابع هیدروکربنی مشترک در میدان آرش و نیز تحدید حدود دریایی، مذاکرات دوجانبه با کویت را ادامه دهد.

کنعانی افزود: بدون شک طرح  ادعاهای یکجانبه در بیانیه های مختلف و رسانه ها نمی تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شود.

کنعانی ضمن  تصریح به اصل حسن همجواری و سیاست تقویت روابط با همسایگان،  بار دیگر بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ادامه مذاکرات در فضای دوستانه و کارکردی با هدف رسیدن به یک راه حل مورد توافق تاکید نمود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید