کاخ سفید درخواست ملاقات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با بایدن را رد کرد!

کدخبر: ۶۲۸۴۸۲
اقتصادنیوز:رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که از یک ماه قبل تاکنون چندین بار خواستار ملاقات با رئیس‌جمهور این کشور شده اما کاخ سفید درخواست او را رد کرده است.
کاخ سفید درخواست ملاقات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با بایدن را رد کرد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، «مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در یک نشست خبری گفت: یک ماه است که خواستار ملاقات با رئیس‌جمهور (جو بایدن) هستم. درخواست داده‌ام تا با رئیس‌جمهور دیدار داشته و درباره امنیت ملی و مرز (جنوبی) گفت‌وگو کنیم اما موافقت نشده‌ام.

خبر مرتبط
حمایت 95 میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین ، اسرائیل و تایوان قطعی شد

اقتصادنیوز : سنای آمریکا پس از ماه‌ها مذاکرات دشوار و در بحبوحه اختلافات سیاسی در حزب جمهوری‌خواه بر سر نقش ایالات متحده در خارج از کشور، بسته کمکی ۹۵.۳ میلیارد دلاری به اوکراین، اسرائیل و تایوان را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جانسون با بیان اینکه به درخواست برای انجام این دیدار ادامه خواهد داد، گفت این یک مشکل است که رئیس مجلس نمایندگان نمی‌تواند با رئیس‌جمهور دیدار داشته باشد.

جانسون گفت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا همچنان اصرار دارند که پیش از ارسال بودجه به کشورهای خارجی، به مسئله امنیت مرزهای ایالات متحده رسیدگی شود.

جانسون پیشتر گفته بود قصد ندارد بودجه 95 میلیارد دلاری کمک به دولت‌های خارجی (اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان) را که مجلس سنای آمریکا تصویب می‌کند، به صحن مجلس نمایندگان بیاورد. در این لایحه حدود 60 میلیارد دلار کمک برای اوکراین و 14 میلیارد دلار برای رژیم صهیونیستی در نظر گرفته شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید