اعتراضات در آلمان به خشونت کشیده شد/ اسپری فلفل پلیس علیه کشاورزان

کدخبر: ۶۲۸۴۹۸
اقتصادنیوز: در جریان اعتراضات کشاورزان آلمانی یک نفر دستگیر شده و پلیس از اسپری فلفل علیه معترضان استفاده کرد.
اعتراضات در آلمان به خشونت کشیده شد/ اسپری فلفل پلیس علیه کشاورزان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، به دلیل اعتراضات کشاورزان خشمگین، حزب سبز آلمان رویداد سیاسی چهارشنبه خاکستر خود را در بیبراخ ایالت بادن-وورتمبرگ لغو کرد. مایکل گروس، رئیس انجمن منطقه بیبراخ، این لغو را با خلق و خوی تهاجمی در تظاهرات کشاورزان در شهر توجیه کرد. او گفت: ما نمی‌بینیم که بتوانیم رویداد مناسبی داشته باشیم.

کشاورزان بیبراخ از صبح چهارشنبه دست به تظاهرات زدند. آنها جاده ها را مسدود کردند و ده ها تراکتور در جاده های دسترسی به شهرداری پارک شدند. شرکت کنندگان در تظاهرات، توده بزرگی از سرگین و زباله را در خیابان ها تخلیه کردند. به گفته سخنگوی پلیس، چندین افسر پلیس در جریان این اعتراضات زخمی شدند. یک نفر هم در جریان این اعتراضات دستگیر شد.

خبر مرتبط
راه اندازی یک پروژه جدید مهمات‌سازی توسط آلمان و دانمارک

اقتصادنیوز : همچنان که متحدان غربی اوکراین به بذل و بخشش از منابع و مهماتشان برای کمک به این کشور در جنگ با روسیه ادامه می‌دهند، رهبران آلمان و دانمارک مشترکا طی یک مراسم، پروژه ساخت یک کارخانه جدید مهمات‌سازی را افتتاح کردند.

در یک حادثه در جریان این اعتراض، پلیس از اسپری فلفل برای باز کردن مسیر دو خودرو استفاده کرد.

خبر مرتبط
سفر قریب الوقوع «زلنسکی» به آلمان و فرانسه

اقتصادنیوز : منابع آگاه در دولت اوکراین اعلام کردند که رییس‌جمهور این کشور اواخر این هفته به آلمان و فرانسه سفر خواهد کرد.

کارل اندریس، هیئت مدیره انجمن کشاورزان منطقه، گفت که دسترسی به تالار شهر وجود ندارد زیرا در همه جا تظاهرکنندگان وجود داشتند. بر همین اساس گروه های مختلف خواستار اعتراض شده اند. علاوه بر کشاورزان، باربران نیز در میان شرکت کنندگان بودند.

سبزها سال‌هاست که برای چهارشنبه خاکستر سیاسی در بیبراخ گرد هم می‌آیند. انتظار می رفت که چندین سیاستمدار فدرال در رویداد امسال حضور داشته باشند.

به این ترتیب خشم کشاورزان آلمانی علیه سیاست‌های ریاضتی دولت همچنان ادامه دارد و انجمن‌های کشاورزی با توجه به ناامیدی از دولت ائتلافی همچنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

دلیل اعتراضات کشاورزان آلمانی پایان برنامه ریزی شده امتیاز گازوئیل برای کشاورزی است. انجمن کشاورزان، دولت فدرال را به به خطر انداختن موجودیت کشاورزان متهم می کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید