اسرائیل روسیاه شد / ممانعت اتحادیه آفریقا از شرکت هیأت صهیونیستی در یک نشست مهم

کدخبر: ۶۲۸۵۰۷
اقتصادنیوز: یک مقام آفریقایی گفت اتحادیه آفریقا به هیأت صهیونیستی اجازه نداد که در نشست کشورهای عضو این اتحادیه در اتیوپی شود.
اسرائیل روسیاه شد / ممانعت اتحادیه آفریقا از شرکت هیأت صهیونیستی در یک نشست مهم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این دیپلمات آفریقایی که به نام و کشورش اشاره نشده، به شبکه الجزیره قطر گفت: این هیأت اسرائیلی به دنبال آن بود که دیدگاه خود درخصوص جنگ غزه را اعلام کند که اتحادیه آفریقا اجازه شرکت این هیات در نشست این اتحادیه را نداد.

این دیپلمات افزود: اتحادیه آفریقا همچنین با شرکت مدیرکل وزارت امورخارجه اسرائیل در جلسه این اتحادیه مخالفت کرده است.

وی گفت: هیأت اسرائیلی تلاش کرد که برخی از کشورهای آفریقایی را متقاعد کند تا از عضویت اسرائیل در این اتحادیه به عنوان عضو ناظر حمایت کنند.

خبر مرتبط
صدای مخالفت در مجلس نمایندگان آمریکا بلند شد/ انتقاد آقای رئیس از لایحه کمک به اوکراین و اسرائیل

اقتصادنیوز: «مایک جانسون» رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده، امروز (چهارشنبه) بار دیگر اعلام کرد که هیچ «برنامه‌ فوری» در راستای تصویب بسته ۹۵ میلیارد دلاری دولت جو بایدن برای کمک امنیتی به اوکراین، اسرائیل و تایوان وجود ندارد.

منابع دیگری به تارنمای اینترنتی شبکه المیادین گفته اند که این هیأت صهیونیستی به صورت محرمانه در سی و هفتمین اجلاس اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا شرکت می‌کند.

به گفته این منابع، این هیأت ۲ روز پیش وارد آدیس آبابا شده تا با کشورهای متحد و حامی درباره دستیابی رژیم صهیونیستی به عضو ناظر در اتحادیه آفریقا رایزنی کند.

منابع المیادین اعلام کرد که هیأت رژیم صهیونیستی متشکّل از مدیرکل وزارت امور خارجه این رژیم و مدیر بخش مدیریت آفریقا است.

سال گذشته نیز کشورهای آفریقایی خواستار لغو عضویت رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر شده بودند.

دبیرخانه اتحادیه آفریقا پیش از برگزاری سی و ششمین نشست سران اتحادیه آفریقا درحالی در آدیس آبابا برگزار شد که با فشارهای الجزایر و آفریقای جنوبی، دعوت خود از رژیم صهیونیستی برای شرکت در این نشست را پس گرفته بود.

با این حال در آن زمان نیز هیأت رژیم صهیونیستی در میانه‌های جلسه به صورت مخفیانه وارد سالن شد که با اعتراض برخی از اعضا و توسط نیروهای انتظامات به خارج از سالن محل برگزاری نشست اخراج شد.

سی و ششمین نشست سران اتحادیه آفریقا اواخر بهمن سال گذشته با شعار"تسریع در ایجاد منطقه آزاد تجاری آفریقا" برگزار شده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید