شمار شهدای غزه از مرز 28 هزار و 600 تن گذشت/ فاجعه انسانی در بیمارستان ناصر غزه

کدخبر: ۶۲۸۶۲۴
اقتصادنیوز: در حالی که یورش ارتش اسرائیل به بیمارستان «ناصر» ادامه دارد، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه از افزایش تعداد شهدا و زخمی‌ها در غزه خبر داد.
شمار شهدای غزه از مرز 28 هزار و 600 تن گذشت/ فاجعه انسانی در بیمارستان ناصر غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، در حالی که جنگ علیه نوار غزه وارد صد و سی و دومین روز خود شده و شبح فاجعه انسانی بر شهر رفح که با احتمال عملیات نظامی رژیم صهیونیستی مواجه است، سایه افکنده، وزارت بهداشت غزه امروز پنج‌شنبه در تازه‌ترین آمار خود از افزایش شهدای فلسطین از هفتم اکتبر تاکنون خبر داد.

خبر مرتبط
حمله موشکی مقاومت به اسرائیل/ آژیر قرمز در کیبوتس زکیم به صدا در آمد

اقتصادنیوز: دقایقی پیش از اعلام گروهان‌های القدس، ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که آژیر خطر شلیک موشک و راکت در شهرک‌های «کیبوتس زکیم» در اطراف نوار غزه به گوش رسیده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد کل شهدای غزه از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به ۲۸ هزار و ۶۶۳ نفر و زخمی‌ها به ۶۸ هزار و ۳۹۵ تن رسیده است.

خبر مرتبط
حمله اسرائیل به «ابو عربان» در غزه 6 کشته و 18 زخمی برجای گذاشت

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل با بمباران منطقه «ابو عربان» در مرکز نوار غزه ۶ فلسطینی را به شهادت رساند و ۱۸ نفر دیگر را نیز زخمی کرد.

همچنین این وزارتخانه از یورش نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به داخل بیمارستان ناصر در خان‌یونس ساعاتی پس از شهادت یک بیمار و زخمی شدند شش تن دیگر در حملات دشمن صهیونیستی به بیمارستان خبر داد.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که حملات اسرائیل به بیمارستان‌ها ادامه داشته و ساختمان بیمارستان ناصر کاملا به یک پایگاه نظامی تبدیل شده است.

افزایش تعداد شهدا در غزه/ بیمارستان «ناصر» پایگاه نظامی شده است

در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که یورش امروزش به بیمارستان ناصر عملیاتی محدود برای یافتن اجساد صهیونیست‌هایی بوده که حماس پیش از این به اسارت درآورده بود.

این ارتش در ادامه نیز مدعی شد که داده‌ها و اطلاعات موثقی دال بر این دارد که حماس تعدادی از گروگان‌ها را در این بیمارستان بازداشت کرده و چه بسا اجساد آن‌ها هنوز داخل بیمارستان باشد.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت بسیاری از بیماران دچار نقص عضو یا سوختگی شدید و یا سالمندان نتوانستند در پی دستور ارتش رژیم صهیونیستی به تخلیه بیمارستان، آنجا را ترک کنند.

وزارت بهداشت غزه همچنین اعلام کرد اشغالگران صهیونیست ظرف ۲۴ ساعت اخر مرتکب ۹ کشتار در نوار غزه شدند که نتیجه آن ۸۷ شهید و ۱۰۴ زخمی بوده و هنوز تعدادی از قربانی‌ها زیر آوار و در مسیرها هستند و اشغالگران به کادر درمان و نیروهای دفاع مدنی اجازه رسیدگی به آن‌ها را نمی‌دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی