یک نظامی اسرائیل در غزه کشته شد

کدخبر: ۶۲۸۷۱۴
اقتصادنیوز : ارتش اسرائیل بامداد جمعه از هلاکت یک نظامی دیگر خود در جنوب غزه خبر داد.
 یک نظامی اسرائیل در غزه کشته شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،  نوام حبا ۲۰ ساله ساکن قدس و از نیروهای گردان ۲۰۲ تیپ چتربازان ارتش رژیم صهیونیستی است که در جنوب غزه کشته شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد، در نبردهای روز گذشته در نوار غزه تعدادی دیگر از نظامیان این رژیم زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.

خبر مرتبط
وحشت باورنکردنی اسرائیل از سید حسن نصرالله

اقتصادنیوز : رسانه‌های عبری اذعان کردند دبیرکل حزب‌الله لبنان صرف‌نظر از قدرت نظامی این جنبش، به دلیل رفتار راهبردی‌اش تهدیدی بسیار خطرناک علیه موجودیت اسرائیل است.

طبق آمارهای رسمی اعلام شده، شمار کشته‌های ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز جنگ در غزه به ۵۷۲ نفر و از آغاز حمله زمینی به این باریکه به ۲۳۴ نفر رسیده است.

ارتش رژیم صهیونیستی که از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به طور قطره چکانی هر روز اسامی شماری از نظامیان کشته شده خود را اعلام می‌کند، با گذشت بیش از ۴ ماه از جنگ غزه، حجم خودسانسوری خود را بسیار بالاتر برده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر شمار شهدای غزه به ۲۷ هزار و ۷۰۸ نفر و مجروحان به ۶۷ هزار و ۱۴۷ نفر رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید