خبر خوش ناتو برای اوکراین

کدخبر: ۶۲۸۷۲۱
اقتصادنیوز : استولتبرگ گفت که کشورهای عضو ناتو به دنبال ارسال یک میلیون پهپاد به اوکراین هستند.
خبر خوش ناتو برای اوکراین

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در یک نشست خبری پیش از کنفرانس وزرای دفاع کشورهای عضو در بروکسل گفت: گروهی از متحدان به دنبال دستیابی به هدف ارسال یک میلیون پهپاد به اوکراین هستند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، وی همچنین افزود: ما باید در روند تولید پهپاد برای اوکراین سریع‌تر عمل کنیم. ۲۲ کشور عضو ناتو توافق کرده‌اند تا یک ائتلاف ضد مین تشکیل دهند. همه اینها برای نجات جان مردم اوکراین است.

خبر مرتبط
حمایت تمام قد ناتو از اوکراین

​ اقتصادنیوز : وزیر دفاع آمریکا متعهد شد تا از اوکراین در جنگ علیه روسیه حمایت کند.

استولتنبرگ یادآور شد که در چند روز گذشته متحدان از جمله کانادا، فنلاند و نروژ بسته‌های جدید کمکی را اعلام کردند که قابلیت‌های کلیدی مانند تجهیزات و قطعات یدکی جنگنده‌های اف-۱۶ و همچنین دفاع هوایی را پوشش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه متحدان ناتو با هم ۹۹ درصد از کل کمک‌های نظامی به اوکراین را تشکیل می‌دهند، افزود: ایالات متحده حدود ۷۵ میلیارد دلار کمک نظامی مالی و بشردوستانه به اوکراین ارائه کرده است. همه متحدان و شرکای ناتو بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ارائه کرده‌اند.

استولتنبرگ گفت وزرای دفاع کشورهای عضو همچنین تصمیم گرفتند یک مرکز آموزشی و تحلیلی مشترک ناتو و اوکراین در لهستان ایجاد کنند.

وی همچنین با بیان اینکه تامین جنگنده اف-۱۶ برای اوکراین یک کمک بزرگ است، افزود: تلاش کنونی این است که دانمارک و هلند تلاش‌هایی را که توسط بسیاری از متحدان دیگر حمایت می‌شود، رهبری می‌کنند. بلژیک، نروژ و دیگر کشورها برای ارائه آموزش، ارائه قطعات یدکی، ارائه کمک‌های فنی، قابلیت‌های تعمیر و نگهداری به منظور ایجاد قابلیت پایدار و مهم اف-۱۶ برای اوکراین اقدام می‌کنند.

این چهار کشور در ۲۰۲۳ اعلام کردند که جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین می‌دهند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید