خط و نشان یک مقام ارشد حزب الله برای اسرائیل

کدخبر: ۶۲۸۷۲۶
اقتصادنیوز : معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم یادبود شهدای راه قدس در بیروت خاطرنشان کرد که ما در خصوص جبهه خود در لبنان از همان ابتدا اعلام کردیم که جبهه حمایت از مقاومت فلسطین، مردم غزه، کرانه باختری و همه فلسطینی‌ها است.
خط و نشان یک مقام ارشد حزب الله برای اسرائیل

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم یادبود شهدای راه قدس حسن ترموس - حسین حاریصی - احمد ترمس در بیروت بار دیگر اظهار داشت: اگر جنگ غزه به طور کامل متوقف نشود، این رویارویی حمایتی نمی‌تواند متوقف شود، اگر برخی در جهان از عواقب، مشکلات و پیچیدگی‌ها در سطح منطقه می‌ترسند، به آنها می‌گوییم که از غزه شروع کنید زیرا غزه راه حل است و راه حل دیگری وجود ندارد.

خبر مرتبط
حزب الله پادگان «هونین» اسرائیل را درهم کوبید

اقتصادنیوز : حزب الله لبنان برای اعلام حمایت از مردم مظلوه غزه، پادگان هونین اسرائیل را در شمال فلسطین اشغالی هدف حمله موشکی قرار داد.

براساس گزارش وبگاه النشره، وی در خصوص تجاوزات اشغالگران علیه غیرنظامیان در لبنان تاکید کرد: ما تجاوز به غیرنظامیان را رها نخواهیم کرد مگر اینکه به شیوه‌های مناسب به آن پاسخ دهیم و اعلام می‌کنیم و به صراحت خواهیم گفت که به خاطر غیرنظامیان پاسخ دادیم، هر چند که قوانینی که اکنون با انتخاب و تصمیم روی آن کار می‌کنیم این است که رویارویی در منطقه جنوب محدود شود تا به نفع غزه کار کنیم و فعلا از تمام توانی که برای نجات غزه تا زمان مناسب در نظر گرفته‌ایم، استفاده نکنیم. 

نعیم قاسم تاکید کرد: اگر زمان مناسب بر خلاف میل ما و در هر زمانی فرا برسد، برای هر رویارویی هر چقدر هم که بزرگ باشد آمادگی کامل داریم و به اسرائیلی‌ها درس‌هایی می‌دهیم که هرگز فراموش نکنند به طوریکه درسی که در سال ۲۰۰۶ دادیم مقابل درس‌هایی که در رویارویی آینده خواهند دید، درس ابتدایی خواهد بود.

قاسم تصریح کرد: ما به طور متناسب پاسخ می‌دهیم و انتخاب ما حمایت از غزه و در عین حال ادامه بازدارندگی دشمن با این حمایت است و این مقدار محدود رویارویی همان چیزی است که ما مفید و موثر دیده‌ایم، اما بگذارید روشن بگویم ما سه نه داریم: اول اینکه تا زمانی که تجاوزات ادامه داشته باشد هر چقدر هم بها داشته باشد از غزه عقب نشینی نمی‌کنیم. دوم اینکه ما تسلیم تهدیدها و ارعاب‌های اسرائیل یا غرب، هر چه که باشد، نمی‌شویم، زیرا ما اهل میدان هستیم و دفاع را وظیفه‌ای می‌دانیم که بدون آن نه ثباتی وجود دارد و نه ما در منطقه و مساله فلسطین حضوری خواهیم داشت.

وی افزود: سومین موضوع این است که در مورد آینده جنوب لبنان در ۲ بخش آن، از طرف فلسطین و از طرف لبنان، تا زمانی که تجاوز کامل به غزه متوقف نشود، بحثی وجود نخواهد داشت و در صورت توقف جنگ بحث‌ها انجام می‌شود و همه بحث‌هایی که اکنون وجود دارند و همه پیشنهادهایی که ارائه می‌شوند نوعی اتلاف وقت، سرگرمی یا چیزی شبیه به آن است، زیرا ما به هیچ وجه به آن توجهی نداریم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید