امضای یک توافق‌نامه امنیتی بین اوکراین و آلمان

کدخبر: ۶۲۸۸۳۳
اقتصادنیوز: روسای جمهور آلمان و اوکراین در برلین توافقنامه ی امنیتی ۱۰ ساله امضا کردند.
امضای یک توافق‌نامه امنیتی بین اوکراین و آلمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیسان‌جمهوری آلمان و اوکراین امروز ( جمعه ) در برلین توافقنامه ی امنیتی ۱۰ ساله امضا کردند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد، این توافقنامه توسط «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین و «اولاف شولتس» صدر اعظم آلمان امضا شد.

براساس بیانیه منتشر شده ، آلمان فقط در چارچوب استانداردهای بین‌المللی و منشور سازمان ملل، به اوکراین کمک نظامی ارائه خواهد کرد.

در این توافقنامه مده است ، آلمان از تمامی روش های ممکن برای استفاده از دارایی های روسیه به نفع اوکراین استفاده و در بازسازی زیرساخت های این کشور، به آن کمک خواهد کرد.

خبر مرتبط
ارتش اوکراین عقب‌نشینی کرد

اقتصادنیوز: درگیری شدید بین ارتش اوکراین با روسیه در شهر آودیوکا و کمبود مهمات باعث عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی از این منطقه شد.

رئیس‌جمهوری اوکراین امروز برای امضای توافقنامه امنیتی با فرانسه و آلمان، به برلین رفت.

خبرگزاری «فرانس۲۴» با اشاره به سفر رئیس جمهوری اوکراین به برلین و پاریس، هدف این سفر را امضای توافق امنیتی با صدراعظم آلمان و «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد.

این رسانه فرانسوی با اشاره به ۲ ساله شدن جنگ اوکراین و مشکلات این کشور برای تامین مهمات، به نقل از الیزه نوشت: توافقنامه امنیتی در چارچوب تعهدات مطرح شده از سوی اعضای گروه هفت در حاشیه نشست جولای ۲۰۲۳ سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در ویلینوس انجام می شود.

اوکراین قصد داد تا زمان پیوستن به ناتو، با کشورهای عضو این ائتلاف نظامی، توافقنامه امنیتی امضا کند و در ماه ژانویه نیز با انگلیس توافقنامه امنیتی امضا کرد.

براساس این گزارش، زلنسکی همچنین قرار است روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی و با «کاملا هریس» معاون رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه این کنفرانس دیدار کند.

دیدار با رهبران جمهوری چک، دانمارک و هلند از جمله دیگر برنامه های زلنسکی در سفر به آلمان است.

خبرگزاری فرانسه، افزایش حمایت کشورهای اروپایی از اوکراین در جنگ با روسیه را ناشی از تغییر رویه آمریکا ارزیابی کرد و نوشت: در ماه ژانویه، رئیس جمهوری فرانسه از کشورهای اروپایی خواست برای حمایت از کی‌یف، در صورت قطع حمایت واشنگتن آماده باشند.

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه موجب کاهش حمایت آمریکا از اوکراین در جنگ با روسیه شد.

کی‌یف که با کمبود مهمات و نیروی نظامی برای انجام ضدحمله علیه ارتش روسیه مواجه است قصد دارد با جلب حمایت کشورهای اروپایی، کاهش حمایت واشنگتن را جبران کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید