هشدار پادشاه اردن و مکرون نسبت به تبعات حمله اسرائیل به رفح

کدخبر: ۶۲۸۸۴۳
اقتصادنیوز: رهبران اردن و فرانسه نسبت به تبعات حمله رژیم صهیونیستی به رفح هشدار دادند.
هشدار پادشاه اردن و مکرون نسبت به تبعات حمله اسرائیل به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «عبدالله دوم»، پادشاه اردن در دیدار با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در پاریس خواستار تلاش‌های بیشتر برای رسیدگی به اوضاع انسانی در نوار غزه شد.پادشاه اردن در تور خارجی خود پس از سفر به آمریکا، کانادا و انگلیس به منظور جلب حمایت بین‌المللی برای آتش‌بس در غزه و حمایت از غیرنظامیان به پاریس رفته است.
خبرگزاری «رویترز» شامگاه جمعه گزارش داد عبدالله دوم گفت: «حمله اسرائیل به رفح عواقب انسانی فاجعه‌باری در پی خواهد داشت که نمی‌توان آن را پذیرفت.»

خبر مرتبط
اعلام آتش بس دائمی با اعلام شکست اسرائیل همراه خواهد بود

اقتصادنیوز: امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه اکنون نفع اسراییل در تداوم جنگ است،گفت: اعلام آتش بس دائمی با اعلام شکست رژیم غاصب اسرائیل همراه خواهد بود و امید داریم این نقشه شوم به یاری خداوند نقش بر آب شود.


از طرفی رئیس‌جمهوری فرانسه نیز تاکید کرد حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب غزه «تنها به یک فاجعه انسانی بی‌سابقه و نقطه عطفی در جنگ منجر خواهد شد».
ماکرون همچنین در کنار پادشاه اردن در کاخ الیزه افزود: «نگرانی‌های مشترکی با اردن و مصر در مورد کوچاندن اجباری و جمعی ساکنان غزه داریم».
وی تعداد کشته شدگان در نتیجه جنگ غزه را غیرقابل قبول دانست. اولویت مطلق آتش‌بس در غزه و آزادی فوری اسرا است.
ماکرون گفت به رسمیت شناختن کشور فلسطین برای فرانسه تابو نیست.
جامعه بین‌المللی در حال تشدید درخواست‌های خود برای منصرف کردن رژیم صهیونیستی از حمله گسترده به رفح است، جایی که حدود ۱.۵ میلیون فلسطینی در جنوب نوار غزه و در مرز با مصر محاصره شده‌اند.
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید