مذاکرات انگلیس و چین درباره دریای سرخ و ایران

کدخبر: ۶۲۸۹۱۲
اقتصادنیوز: وزیران امورخارجه چین و انگلیس در دیدار با یکدیگر از تحولات دریای سرخ و ایران گفت‌وگو کردند.
مذاکرات انگلیس و  چین درباره دریای سرخ و ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دیوید کامرون، وزیر امورخارجه انگلیس با وانگ یی، همتای چینی خود در حاشیه کنفرانس مونیخ  دیدار کردند.

بنابر اعلام وزارت امورخارجه انگلیس، کامرون در این دیدار از وزیر امورخارجه چین خواسته است تا از روابط پکن با تهران برای عمال فشار بر انصارالله یمن در رابطه با حملات به برخی کشتی‌های تجاری در دریای سرخ استفاده کند.

وزیر امورخارجه انگلیس همچنین درباره مسائل پیرامون حقوق بشر در استان‌ سین‌کیانگ در چین و هنگ کنگ با وانگ یی گفت‌وگو کرده است.

خبر مرتبط
ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در دریای سرخ/ کدام کشورها کشتی اعزام می‌کنند؟

وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در نشستی در بروکسل آغاز ماموریت نیروهای این اتحادیه را در دریای سرخ به صورت رسمی اعلام می‌کنند.

وزارت امورخارجه چین نیز در بیانیه‌ای درباره این دیدار اعلام کرد: وانگ در اظهارات خود تاکید کرده است که هر دو طرف باید ارتباطات راهبردی را تقویت و نقش خود را در ارتقای امنیت و حفظ صلح ایفا کنند.

وانگ یی به‌علاوه گفته است که دو طرف باید برای توسعه «همگرایی منافع» و مدیریت صحیح اختلافات و تضادها میان دو کشور تلاش کنند تا روابط خود را به مسیر درست بازگردانند.

خبر مرتبط
عملیات جدید یمن در دریای سرخ/ حمله به یک کشتی آمریکایی

اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور یک کشتی آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید