انفجار نفتکش انگلیسی در دریای سرخ/ ارتش یمن تایید کرد؛ عملیات کار ما بود

کدخبر: ۶۲۸۹۲۹
اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد: صبح امروز عملیات جدیدی توسط ارتش این کشور علیه یک نفتکش انگلیسی در دریای سرخ انجام شد.
انفجار نفتکش انگلیسی در دریای سرخ/ ارتش یمن تایید کرد؛ عملیات کار ما بود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد نیروی دریایی این کشور یک نفتکش انگلیسی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

خبر مرتبط
حمله موشکی به یک کشتی در نزدیکی سواحل یمن

اقتصادنیوز: نیروی دریایی سلطنتی انگلیس روز جمعه اعلام کرد که یک کشتی دیگر در نزدیکی سواحل یمن هدف موشک قرار گرفته است.

علی‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

خبر مرتبط
بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره تحریم‌ها علیه انصارالله یمن

اقتصادنیوز: تحریم‌هایی که ایالات متحده آمریکا به دلیل حملات حوثی ها (انصارالله) یمن به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ علیه این گروه اعمال کرده است، از امروز جمعه وارد مرحله اجرایی شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید