رئیس سابق موساد: اسرائیل باید از گذشته درس بگیرد

کدخبر: ۶۲۸۹۵۹
اقتصادنیوز: رئیس سابق موساد اعتراف کرد که این رژیم امروز در مقابل محور مقاومت تنها است.
رئیس سابق موساد: اسرائیل باید از گذشته درس بگیرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دانی یاتوم» رئیس سابق سرویس اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های این رژیم تاکید کرد که مبادرت به گشودن جبهه جنگی با حزب‌الله در جنوب لبنان به نفع این رژیم نیست.

یاتوم اذعان کرد، امروز «اسرائیل» در مقابل محور مقاومت تنها ایستاده و به جای اینکه محور لیبرال دموکرات به رهبری آمریکا با این محور بجنگد، ما مجبور به جنگیدن با آن شدیم.

رئیس سابق موساد در ادامه گفت: هفتم اکتبر زمانی که متوجه شدم برای نجات «اسرائیل» به ۲ ناوهواپیمابر نیاز داریم، شوکه شدم در حالی که گمان می‌کردیم در حال جنگیدن با «پابرهنه‌ها» (نیروهای حماس) هستیم، اسرائیل باید از این واقعیت درس بگیرد تا به این مزخرفات بازنگردد.

خبر مرتبط
موساد در حال بررسی پاسخ حماس است

اقتصادنیوز : درپی تحویل پاسخ جنبش حماس به میانجیگران و ارسال آن برای اسرائیل ، دفتر نخست وزیری این رژیم اعلام کرد که درحال بررسی پاسخ حماس است.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی پیشتر به نقل از «گرشون هکوهین» از ژنرال‌های ذخیره ارتش این رژیم گزارش داد: «ما در شرایطی بی‌سابقه و واقعا فاجعه‌باری هستیم، وضعیت در شمال (حزب‌الله) بسیار دشوار است، ما در سال ۱۹۶۷ نیستیم، نه ارتشی وجود دارد و نه ما قدرتی برای آغاز عملیات زمینی برای بازگرداندن حزب‌الله به آن سوی (رودخانه) لیطانی داریم، هدف از تمامی تهدیدها تحریک به عملیاتی بین‌المللی است».

خبر مرتبط
رئیس سابق موساد: اسرائیل باید بهای سنگینی برای بازگرداندن اسرا بدهد

رئیس سابق موساد گفت که رژیم صهیونیستی باید بهای سنگینی برای بازگرداندن اسرای خود از غزه بدهد.

همچنین شبکه عبری زبان «کان» اعلام کرد که پس از تهدیدهای سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، مسؤولان رژیم صهیونیستی چندین مسیر در شمال فلسطین اشغالی را مسدود کردند.

برخی نظامیان رژیم صهیونیستی پیش از این اذعان کردند که ارتش این رژیم که طی چند سال گذشته ایجاد شد، قدرت جنگیدن شدید در 2 جبهه (نوار غزه و لبنان) را ندارد.

چند روز قبل نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی نوشتند که حزب‌الله پس از تثبیت معادله گشودن آتش تا زمانی که جنگ در غزه ادامه دارد، ساکنان شهرک‌های شمالی را به اسارت خود درمی‌آورد.

روزنامه عبری زبان هاآرتص پیشتر نوشت حزب‌الله موفق شد نوعی کمربند امنیتی را در شمال فلسطین اشغالی اعمال کند به شکلی که شهرک‌های واقع در آنجا متروکه شدند.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید