حمایت حزب کارگر انگلیس از آتش بس غزه

کدخبر: ۶۲۹۳۲۰
اقتصادنیوز: رهبر حزب کارگر انگلیس در آستانه جلسه پارلمان این کشور درباره جنگ غره خواستار آتش‌بس پایدار میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی شد.
حمایت حزب کارگر انگلیس از آتش بس غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کی‌یر استارمر یکشنبه اظهار کرد: چیزی که همه ما می‌خواهیم ببینیم پایان دائمی جنگ است؛ آتش‌بسی که پایدار باشد. این چیزی است که همین حالا باید رخ دهد.

انتظار می‌رود که حزب ملی اسکاتلند هفته جاری طرح درخواست آتش‌بس فوری را به پارلمان انگلیس بیاورد.

رهبر حزب کارگر انگلیس پیشتر کشتار مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین در غزه را غیرقابل تحمل توصیف و بر لزوم توقف درگیری‌ها برای انتقال کمک‌های بشردوستانه به این باریکه تاکید کرده بود.

وی گفته بود: هیچ کس نمی‌خواهد که غیرنظامیان در فلسطین کشته شوند؛ تصاویری که مشاهده می‌کنیم و اعداد و ارقام کشته‌شدگان غیرقابل تحمل است. همه ما باید برای توقف درگیری‌ها تلاش کنیم.

استارمر تاکید کرد: من از آتش‌بس پایدار در غزه حمایت می‌کنم و چیزی که حزب کارگر تاکید دارد، بازگشت به موقعیتی است که چند هفته پیش در آن بودیم، هنگامی که درگیری‌ها متوقف شد.

این در حالی است که اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا و ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس یکشنبه در گفت‌وگویی بر اهمیت ارسال کمک به غزه تاکید کردند.

در بیانیه کمیسیون اروپا آمده است: هر دو مقام در مورد خطر تشدید احتمالی و منطقه‌ای شدن درگیری بین اسرائیل و حماس ابراز نگرانی کردند.

وزارت بهداشت فلسطین یکشنبه اعلام کرد که آمار کل شهدای نوار غزه به ۲۸ هزار و ۹۸۵ و آمار زخمی ها به ۶۸ هزار و ۸۸۳ نفر از آغاز حملات به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) رسید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید