حمله موشکی سنگین حزب‌الله لبنان به ۱۳ موضع ارتش اسرائیل

کدخبر: ۶۳۰۱۰۴
اقتصادنیوز: حزب‌الله لبنان امروز (پنجشنبه) در بیانیه‌ای خلاصه‌ای از عملیات نظامی خود در هدف قرار دادن مواضع ارتش رژیم صهیونیستی و محل تجمع سربازان این رژیم در بخش‌های شرقی و غربی جنوب لبنان را اعلام کرد.
حمله موشکی سنگین حزب‌الله لبنان به ۱۳ موضع ارتش اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای از هدف قرار دادن ۱۳ موضع ارتش رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان خبر داد.

 حزب‌الله لبنان امروز (پنجشنبه) در بیانیه‌ای خلاصه‌ای از عملیات نظامی خود در هدف قرار دادن مواضع ارتش رژیم صهیونیستی و محل تجمع سربازان این رژیم در بخش‌های شرقی و غربی جنوب لبنان را اعلام کرد.

خبر مرتبط
اسرائیل کامیون کمک‌رسان به غزه را منهدم کرد

اقتصادنیوز: سی ان ان با اذعان به عدم پایبندی رژیم اسرائیل به توافق‌های بین المللی گزارش داد که یک کامیون کمک‌رسانی سازمان ملل در غزه با وجود حرکت در یک «مسیر توافق شده» در پنجم ماه جاری میلادی هدف بمباران اسرائیل قرار گرفت.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است: «رزمندگان مقاوت اسلامی‌ روز گذشته در بخش شرقی جنوب لبنان محل تجمع نظامیان اسرائیلی را در اطراف پایگاه «المرج» و پایگاه «رویسات العلم» واقع در مزارع «شبعا» لبنان و نیز پایگاه «زبدین» را با تسلیحات موشکی و به‌طور مستقیم بمباران کردند.»

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: «در جنوب غربی لبنان نیز محل تجمع نظامیان اسرائیلی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین «ایفن مناحم»، «شومیرا» و «آویویم» هدف قرار گرفتند.

حزب‌الله لبنان در بیانیه خود همچنین اعلام کرد: «رزمندگان مقاومت اسلامی همچنین پادگان‌های «زرعیت» و «متسوفا» را با موشک کاتیوشا و پادگان «حدب یارین» را با دو موشک برکان مستقیما هدف قرار دادند.»

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده‌ است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌ است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌ است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید