تظاهرات گسترده ضداسرائیلی اهالی صعده در شمال یمن

کدخبر: ۶۳۰۳۱۲
اقتصادنیوز: اهالی صعده در شمال یمن تظاهرات گسترده ای در محکومیت جنایات اسرائیل و تجاوز آمریکا و انگلیس به خاک کشورشان برگزار کردند.
تظاهرات گسترده ضداسرائیلی اهالی صعده در شمال یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اهالی صعده در ۱۴مسیر متفاوت تظاهرات گسترده ای در حمایت از مردم غزه تحت عنوان «همگام با مردم غزه تا پیروزی» برگزار کردند و شعارهای آزادی خواهانه و در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و تجاوز این رژیم با حمایت آمریکا به این باریکه از خاک فلسطین در پنج ماه اخیر سر دادند.

پایگاه رسمی جنبش انصارالله گزارش داد، شرکت کنندگان در این تظاهرات، گردنکشی آمریکا از طریق استفاده از حق وتو برای سومین بار در مخالفت با آتش بس و توقف کشتار در نوار غزه را که بیانگر رفتارهای جنایتکارانه و وحشیانه است به شدت محکوم کردند.

خبر مرتبط
حمله جدید آمریکا و انگلیس به غرب یمن

اقتصادنیوز: منابع خبری از حمله جدید آمریکا و انگلیس به الحدیده یمن خبر دادند.

در بیانیه پایانی این تظاهرات بر موضع ثابت مردم یمن در حمایت از ملت فلسطین تأکید و از عملیات بی سابقه و تأثیرگذار نیروهای مسلح این کشور علیه کشتی های رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس در دریای سرخ و دریای عرب تا زمان توقف تجاوز و پایان محاصره غزه تقدیر شد.

تظاهرکنندگان یمنی، همچنین از حکم تاریخی مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دشمن معرفی کردن آمریکا و انگلیس تقدیر کرده و آن را به منزله دیدگاه همه یمنی ها و اقدام مهمی در راستای حفظ حاکمیت و حق مشروع آن در رویارویی با تجاوز به این کشور دانستند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات همچنین خواستار بسیج جهادی و نظامی و آمادگی کامل برای حضور در اردوگاههای آموزشی و اعلام آماده باش کامل برای حضور در نبرد پیروزی وعده داده شده و جهاد مقدس شدند. آنها همچنین از دولت یمن درخواست کردند گذرگاههای زمینی امن برای عزیمت به سرزمین فلسطین با هدف جنگ با دشمن جنایتکار صهیونیستی فراهم کند.

تظاهرکنندگان در بخش دیگری از بیانیه پایانی، خواستار استفاده از سلاح تحریم اقتصادی کالاهای آمریکایی و اسرائیلی و شرکت های حامی آنها و همچنین آگاه سازی مداوم درباره این اهرم فشار و سلاح مؤثر و در دسترس همگان شدند.

به گزارش ایرنا، آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.

این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی