بومرنگ تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به خودش بازمی‌گردد؟

کدخبر: ۶۳۰۵۰۸
اقتصادنیوز: پس از اعمال بسته تحریمی جدید علیه روسیه از طرف دولت بایدن حال کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند که تاثیرات منفی این تحریم‌ها اقتصاد خود آمریکا را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
بومرنگ تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به خودش بازمی‌گردد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، واشنگتن تأثیر منفی بسته جدید تحریم‌های آمریکا علیه روسیه علیه اقتصاد خود آمریکا به دلیل انعطاف پذیری روسیه در برابر تحریم‌ها را رد کرده است.

نووستی گزارش داد، دو سال پس از اینکه جو بایدن، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که اقتصاد روسیه به خاطر تحریم‌های آمریکا و غرب ضربه خرد کننده‌ای خواهد خود، حال انتظار می‌رود که امسال اقتصاد روسیه سریع‌تر از ایالات متحده، آلمان، فرانسه و انگلستان رشد کند.

خبر مرتبط
این کشور به ناتو می‌پیوندد/پوتین آمادگی صلح ندارد

اقتصادنیوز: دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تأکید کرد: اوکراین به ناتو خواهد پیوست و هدف ولادیمیر پوتین برای تسلط بر اوکراین تغییر نکرده است.

با شرایط فعلی نیز بعید است تحریم‌های جدید آمریکا که جمعه گذشته اعلام شد، با توجه به انعطاف پذیری روسیه در تجارت و امور مالی جهانی، بتواند تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد روسیه بگذارد.

وزارت خزانه داری، تجارت و امور خارجه آمریکا روز جمعه تحریم‌های گسترده‌ای را علیه روسیه اعلام کرد. جو بایدن، رییس جمهور آمریکا گفتبیش از ۵۰۰ تحریم را علیه روسیه اعمال می‌کند و محدودیت‌های صادراتی را برای حدود ۱۰۰ شرکت به اتهام حمایت از روسیه د. نظر خواهد گرفت

اما بعد از همین تحریم‌ها نیکلاس مولدر، کارشناس تحریم در دانشگاه کرنل گفت که غرب دیگر قدرت اقتصادی قاطعی ندارد و هند و چین برای شناور نگه داشتن اقتصاد روسیه کافی هستند.

از طرفی بسیاری از کارشناسان بر این باروند که تحریم‌های روسیه نه تنها اقتصاد روسیه را تحت تأثیر نخواهد گذاشت بلکه تأثیرات منفی و مخربی بر اقتصاد آمریکا خواهد داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید