سازمان ملل دست اسرائیل را رو کرد/ ماجرای گرسنگی عمدی فلسطینی ها چیست؟

کدخبر: ۶۳۱۱۵۶
اقتصادنیوز: کارشناس سازمان ملل گفت: «اسرائیل» عمداً فلسطینی‌ها را با سلاح گرسنگی می‌کشد.
سازمان ملل دست اسرائیل را رو کرد/ ماجرای گرسنگی عمدی فلسطینی ها چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مایکل فخری، گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص حق غذا، در مصاحبه‌ای اختصاصی با گاردین گفت که اسرائیل عمداً فلسطینی‌ها را با گرسنگی می‌کُشد و این رژیم باید مسئول جنایات جنگی و نسل کشی باشد.

فخری گفت: «هیچ دلیلی برای مسدود کردن عمدی عبور کمک‌های بشردوستانه یا از بین بردن عمدی کشتی‌های ماهیگیری کوچک، گلخانه‌ها و باغ‌ها در غزه وجود ندارد - جز اینکه مردم از دسترسی به غذا محروم شوند».

وی در ادامه تاکید کرد که محروم کردن عمدی مردم از مواد غذایی جنایت جنگی آشکار است. اسرائیل قصد خود را برای نابودی کلی یا جزئی مردم فلسطین صرفاً به خاطر فلسطینی بودن اعلام کرده است. به نظر من به عنوان یک کارشناس حقوق بشر سازمان ملل، اکنون این یک وضعیت نسل کشی است. این بدان معناست که اسرائیل در کل مقصر است و باید پاسخگو باشد.

خبر مرتبط
حمله سنگین موشکی حزب الله به اسرائیل/ 100 موشک شلیک شد؛ پایگاه مرون زیر آتش باران جنوب لبنان+ فیلم

اقتصادنیوز: رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند دست کم ۱۰۰ موشک به سرزمین‌های اشغالی از سوی مقاومت لبنان تحت رهبری حزب‌الله، ظرف ۲۴ ساعت گذشته، شلیک شده است.

فخری که استاد حقوق در دانشگاه اورگان آمریکاست گفت: «سرعت سوءتغذیه کودکان خردسال نیز وحشتناک است. بمباران و کشته شدن مستقیم مردم وحشیانه است، اما گرسنگی دادن کودکان عذاب آور و اقدامی پست است. همه چیز نشان می‌دهد که این کار عمدی بوده است.»

او با تاکید بر اینکه اسرائیل فقط غیرنظامیان را هدف قرار نمی‌دهد، تاکید کرد: ما هرگز ندیده ایم که یک جمعیت غیرنظامی به این سرعت و به این شدت گرسنه شوند.

خبر مرتبط
ضرر اقتصادی اسرائیل از ادامه جنگ غزه/ آمریکا هشدار داد

اقتصادنیوز: «جنت یلن» وزیر خزانه داری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که اگر جنگ میان رژیم صهیونیستی و غزه به یک درگیری منطقه ای تبدیل شود، تهدیدی برای چشم انداز اقتصاد جهانی خواهد بود.

فخری با توجه به قطع بودجه آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در بحبوحه کارزار اسرائیل علیه این سازمان، آن را اقدامی برای هدف قرار دادن یک جمع دانست نه تعدادی از افراد.

فخری در انتها تاکید کرد: «اسرائیل ادعا خواهد کرد که استثنائاتی برای جنایات جنگی وجود دارد. اما هیچ استثنایی برای نسل‌کشی وجود ندارد و هیچ بحثی وجود ندارد که چرا اسرائیل زیرساخت‌های غیرنظامی، سیستم غذایی، و کارگران بشردوست را نابود می‌کند و اجازه می‌دهد این درجه از سوءتغذیه و گرسنگی رخ دهد. راه پیش رو نه تنها باید پایان دادن به جنگ، بلکه در واقع صلح باشد».

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید