دخالت نظامی آمریکا در جنگ غزه دلیل خودسوزی افسر این کشور

کدخبر: ۶۳۱۳۲۱
اقتصادنیوز: نیویورک‌پست به نقل از یکی از دوستان افسر آمریکایی معترض به جنگ اسرائیل علیه مردم غزه که چندی پیش خودسوزی کرد، نوشت: این نظامی ارتش ایالات متحده پیش از اقدام به خودسوزی از دخالت نظامی مستقیم واشنگتن در جنگ علیه حماس خبر داده بود.
دخالت نظامی آمریکا در جنگ غزه دلیل خودسوزی افسر این کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای این روزنامه آمریکایی روز گذشته اعلام کرد که یکی از دوستان آرون بوشنل (Aaron Bushnell) که به تازگی در برابر سفارت [رژیم] اسرائیل در آمریکا خودسوزی کرده و جان باخت، در یک تماس تلفنی با نیویورک‌پست افشا کرد که بوشنل ساعاتی پیش از خودکشی با وی تماس گرفته و اعلام کرده بود که اطلاعات فوق سری از نبرد نیروهای آمریکایی در تونل های غزه را در اختیار دارد.

دوست بوشنل که نیویورک پست هویت وی را برملا نکرده است، گفت: شغل بوشنل مرتبط با پردازش داده های اطلاعاتی بود که برخی از آنها به درگیری اسرائیل و غزه مربوط می شد.

خبر مرتبط
خودسوزی نظامی آمریکایی در اعتراض به جنایات اسرائیل+ فیلم

اقتصادنیوز: یکی از اعضای نیروی هوایی آمریکا در اعتراض به نسل‌کشی مردم فلسطین در غزه از سوی اسرائیل در مقابل سفارت این رژیم در واشنگتن دی سی اقدام به خودسوزی کرد.

وی افزود: یکی از چیزهایی که بوشنل به من گفت آن است که مداخله ارتش آمریکا در نسل کشی جاری در فلسطین یکی از موارد مورد بررسی وی بوده است.

دوست بوشنل با ابراز شگفتی از این افشاگری گفت که وی هرگز از مجوز امنیتی خود تخطی نکرده و اطلاعات طبقه بندی شده را فاش نکرده بود.

وی افزود: او چهار سال می شد که مجوز امنیتی دریافت کرده بود. این نخستین بار بود که شیوه نامه ها را زیر پا گذاشته و اطلاعاتی را که نباید فاش می کرد، در اختیار من قرار می داد.

رسانه های آمریکایی ۶ اسفند خبر دادند که یک افسر پیشین نیروی هوایی آمریکا در اعتراض به جنگ علیه غزه و همدستی آمریکا با رژیم صهیونیستی در جنایت و نسل ‌کشی علیه فلسطینیان، مقابل سفارت این رژیم در واشنگتن اقدام به خودسوزی کرد.

خبر مرتبط
واکنش ایران به خودسوزی افسر آمریکایی/پیام واضح مرگ خلبان

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه، تأکید کرد: خودسوزی افسر نیروی هوایی ارتش آمریکا نشان داد وجدان‌های بیدار در آمریکا، چه میزان از حمایت دولت این کشور در نسل‌کُشی فلسطینیان شرمنده‌اند.

این افسر سابق آمریکایی فریاد می ‌زد: من در نسل ‌کشی علیه ملت فلسطین شریک نخواهم بود، فلسطین را آزاد کنید.

وی قبل از اینکه اقدام به خودسوزی کند، گفته بود: خودسوزی امری هولناک است اما نه به اندازه جنایاتی که در غزه اتفاق می‌افتد.

بوشنل ساعاتی بعد در بیمارستان درگذشت.

یازدهم آذر امسال نیز  پلیس شهر آتلانتای آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که فردی در یک اقدام اعتراضی به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در مقابل کنسولگری اسرائیل در آتلانتا در ایالت جورجیا خودسوزی کرد.

این بیانیه افزود: درحالیکه نگهبان امنیتی این ساختمان متوجه شد فرد مورد نظر قصد خودسوزی دارد، تلاش کرد تا از این اقدام او جلوگیری کند اما نگهبان و معترض هر دو دچار سوختگی شده و در بیمارستان بستری شدند که متأسفانه فرد معترض در وضعیت وخیمی قرار دارد.

در ادامه بیانیه پلیس آتلانتا بدون اشاره به مشخصات فرد معترض، آمده است: این حادثه احتمالاً یک اقدام شدید اعتراضی سیاسی به عملکرد اسرائیل در غزه بوده، چرا که پرچم فلسطین نیز در محل کشف شده است.

دیشب و در جریان برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت میشیگان، ده ها هزار تن با نادیده گرفتن جو بایدن و رای به "غیر متعهد" اعتراض خود را به سیاست های واشنگتن در قبال بحران غزه اعلام کردند.

یافته های نظرسنجی های اخیر نیز نشان می دهد که اکثریت شرکت کنندگان از نحوه مدیریت جنگ غزه رضایت ندارند و خواهان فشار بیشتر دولت بایدن به تل آویو برای کاهش تعداد قربانیان حملات به نوار غزه هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید