بیانیه مهم حماس درباره شهادت بیماران یک بیمارستان در غزه

کدخبر: ۶۳۱۴۰۷
اقتصادنیوز: حماس در واکنش به شهادت تعداد زیادی بیمار در بیمارستان کمال عدوان بر اثر نبود غذا و دارو اعلام کرد خروج بیمارستان کمال عدوان از خدمت‌رسانی، اوضاع را وخیم‌تر کرده است.
بیانیه مهم حماس درباره شهادت بیماران یک بیمارستان در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد خارج شدن بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه از خدمت به سبب اتمام سوخت، موجب وخیم‌تر شدن اوضاع بهداشتی و انسانی فلسطینیان در این منطقه شده که در پی آن بیماران زیادی به سبب نبود دارو و مراقبت پزشکی به شهادت رسیدند و ۴ کودک نیز به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست دادند.

در بیانیه حماس آمده است: این بیانگر ناتوانی طرف‌های بین‌المللی در محافظت از انسان‌ها در برابر جنایات اشغالگران است که شمال نوار غزه را تحت محاصره همه جانبه قرار داده‌اند.

جنبش مذکور افزود: جامعه بین‌الملل و سازمان ملل باید به مسئولیت‌ها و وظایف قانونی خود عمل کرده و تدابیر لازم را برای توقف نسل‌کشی و پاکسازی نژادی ملت فلسطین در نوار غزه به ویژه استان‌های غزه و شمال توسط رژیم نازی و اشغالگر صهیونیستی اتخاذ کنند.

خبر مرتبط
چگونه حماس معادلات واشنگتن را برهم ریخت؟/ پلن ریاض برای اسرائیل

اقتصادنیوز: پیش از آن که فرایند عادی‌سازی روابط اعراب با اسرائیل به واقعیت تبدیل شود، هرگونه ملاحظه صادقانه عادی‌سازی روابط عربستان و اسرائیل با چشم‌انداز تشکیل کشور فلسطین مرتبط بود. این شرط هنوز هم لحاظ می شود.

وی خاطرنشان کرد: حماس خواستار تحرک فوری تمامی طرف‌های ذی‌ربط از جمله آژانس‌های وابسته به سازمان ملل به منظور رساندن مواد غذایی فوری برای ساکنان شمال نوار غزه شد که در معرض گرسنگی و قحطی هدفمند از سوی دشمن صهیونیستی قرار دارند که نه به انسانیت و نه به ارزش‌های اخلاقی در جنگ همه جانبه علیه ملت فلسطین پایبند نیست.

خبر مرتبط
شهادت 3 فلسطینی در کرانه باختری/ واکنش حماس خبرساز شد

اقتصادنیوز: جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای، شهادت سه فلسطینی را در مقابله با یورش اشغالگران به اردوگاهی در کرانه باختری تایید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید