پوتین به غرب هشدار داد/ سرنوشت نیروهای اعزامی به اوکراین غم‌انگیز است

کدخبر: ۶۳۱۵۲۲
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری روسیه در واکنش به پیشنهاد همتای فرانسوی خود به کشورهای غربی درباره اعزام نیروی نظامی از ناتو به اوکراین گفت: سرنوشت این نیروها بسیار غم‌انگیز خواهد بود.
پوتین به غرب هشدار داد/ سرنوشت نیروهای اعزامی به اوکراین غم‌انگیز است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ولادیمیر پوتین این سخنان را پنجشنبه در سخنرانی سالانه خود در مجلس فدرال روسیه با حضور نمایندگان دومای دولتی و شورای فدراسیون به عنوان دو پارلمان این کشور و جمعی دیگر از مقامات دولتی، قضایی،‌ نظامی و فرهنگی این کشور بیان کرد.
رئیس‌جمهوری روسیه با اشاره به نشست اخیر برخی سران کشورهای غربی گفت:‌ آنها شروع به صحبت در مورد امکان اعزام نیروهای نظامی ناتو به اوکراین کردند، در همین حال، ما به یاد سرنوشت کسانی هستیم که زمانی نیروهای خود را (در جنگ جهانی) به خاک کشور ما فرستادند که اکنون پیامدهای آن برای مداخله جویان احتمالی بسیار غم انگیزتر خواهد بود.

خبر مرتبط
واکنش پوتین به ادعای آمادگی روسیه برای حمله به اروپا

اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه گفت: اکثر جمعیت روسیه از عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین حمایت می‌کنند و مردم روسیه برای پیروزی سربازان در خط مقدم کنار هم هستند.


پوتین یادآور شد: آنها باید درک کنند که ما نیز سلاح‌هایی داریم که می‌تواند اهدافی را در قلمرو آنها هدف قرار دهد.
وی درباره برخی رهبران کشورهای غربی گفت: اینها افرادی هستند که آزمایش‌های سختی را پشت سر نگذاشته اند، آنها فراموش کرده اند که جنگ چیست. فکر می کنند که همه چیز انیمیشن است.
رئیس‌جمهوری روسیه ادامه داد: اینکه غرب می گوید روسیه قصد دارد به اروپا حمله ‌کند، مزخرفی بیش نیست.

خبر مرتبط
وعده پوتین برای افزایش توان تهاجمی نیروهای عملیات ویژه روسیه

رئیس جمهوری روسیه وعده داد که توان تهاجمی و پویایی نیروهای عملیات ویژه ارتش کشورش را افزایش می‌دهد.

پیش از این، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه پس از میزبانی نشستی که با حضور سران و مقام‌های بلندپایه ۲۰ کشور در پاریس برگزار شد، گفته بود: در حال حاضر ، اجماعی در میان متحدان اوکراین برای اعزام نیرو به میدان نبرد وجود ندارد اما «هیچ چیزی را نمی‌شود، رد کرد. ما هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهیم تا روسیه پیروز نشود.»
مکرون همچنین در دیداری با اولاف شولتس صدراعظم آلمان، آندری دودا رئیس جمهوری لهستان و رهبران کشورهای بالتیک (لتونی، لیتوانی و استونی) اظهار کرد: روسیه نباید در جنگ پیروز شود.
مکرون افزود: ما در ماه‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که روسیه مستحکم‌تر شده است. همچنین می‌دانیم که روسیه برای حملات جدید، خصوصا برای شوکه کردن افکار عمومی اوکراین آماده می‌شود.

به گزارش ایرنا، رئیس‌جمهوری روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.
ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) عملیاتی نظامی را که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد. این عملیات نظامی تاکنون ادامه دارد و کشورهای غربی ضمن اعمال تحریم‌ها بر روسیه، سلاح و مهمات در اختیار اوکراین قرار می‌دهند. 

این خبر در حال تکمیل است.

سخنرانی رئیس جمهور روسیه در مجلس فدرال، بیست و نهمین سخنرانی رؤسای جمهوری این کشور در تاریخ معاصر روسیه و نوزدهمین سخنرانی پوتین در مقام رئیس‌جمهور بود.
پیام رئیس‌جمهوری روسیه به مجلس فدرال یک سخنرانی عمومی سالانه برای هر دو پارلمان این کشور است که وضعیت امور در کشور را ارزیابی می کند و جهت گیری های اصلی سیاست داخلی و خارجی را تعیین می کند. محتوا و شکل این پیام توسط خود رئیس جمهور تعیین می شود.
بنا بر اعلام دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین، حدود یک هزار نفر به این نشست دعوت شده بودند.
سناتورهای شورای فدراسیون و نمایندگان مجلس دومای فدراسیون روسیه، اعضای دولت، مقامات دفتر ریاست جمهوری، روسای دادگاه های قانون اساسی و عالی، اعضای شورای دولتی روسیه، فرمانداران، نمایندگان ادیان، دیپلمات‌ها و روزنامه‌نگاران داخلی و خارجی از جمله افراد حاضر در این آیین بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی