سبقت ترامپ از بایدن/ چرخش هفت ایالت کلیدی به سمت ترامپ

کدخبر: ۶۳۱۵۶۱
اقتصادنیوز: جدیدترین نظرسنجی ها نشان می دهد که بایدن ‌در هفت ایالت رقابتی و تاثیرگذار از ترامپ ‌رقیب احتمالی خود عقب‌تر است.
سبقت ترامپ از بایدن/ چرخش هفت ایالت کلیدی به سمت ترامپ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، طبق  نظرسنجی های «مورنینگ کانسالت» و «بلومبرگ نیوز» «جو بایدن» در ایالت‌های نوسانی آریزونا، جورجیا، پنسیلوانیا، میشیگان، کارولینای شمالی، نوادا و ویسکانسین که احتمالاً در انتخابات تعیین‌کننده هستند، از «دونالد ترامپ» عقب‌تر است.

وقتی از رای‌دهندگان پرسیده شد که در یک انتخابات عمومی فرضی از چه کسی حمایت خواهند کرد، تعداد زیادی نسبت به سن بایدن و خطرناک بودن ترامپ اظهار نگرانی کردند.

طبق این نظرسنجی در این هفت ایالت مجموعا ۴۸ درصد از رای دهندگان از ترامپ و ۴۳ درصداز بایدن حمایت خواهند کرد.

به نظر می‌رسد که پیشتازی ترامپ از بایدن در کارولینای شمالی با برتری ۹ امتیازی از سایر ایالت‌ها بیشتر است.

ایالت کارولینای شمالی که ترامپ طی انتخابات ۲۰۲۰ در آن برنده شد، تنها ایالتی بود که رئیس جمهور سابق حداقل ۵۰ درصد از حمایت رای دهندگان را در نظرسنجی جدید به دست آورد.

خبر مرتبط
پیشتازی این زن در نظرسنجی‌‌های انتخابات آمریکا/بایدن چه زمانی انصراف می‌دهد؟

اقتصادنیوز:گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که شاید بایدن پیش از انتخابات نوامبر کنار برود و در نظرسنجی‌ها میشل اوبامای 60 ساله جلوتر است.

نکته قابل توجه این که هیچ‌یک از کاندیداها در هیچ یک از ایالت‌های رقابتی، اکثریت حمایت رای دهندگان را به دست نیاوردند.

در نظرسنجی اخیر ترامپ در ایالت‌های آریزونا، نوادا، جورجیا و پنسیلوانیا یعنی چهار ایالتی که بایدن در سال ۲۰۲۰ در آن‌ها پیروز شده بود، ‌با اختلاف ۶ امتیازی پیشی گرفت.

خبر مرتبط
هویت، شخصیت و معمای انتخابات آمریکا

آمریکا وارد مرحله پیچیده و هیجان‌انگیز انتخابات ریاست‌جمهوری شده است؛ هرچند که حدود ۱۰ماه تا انتخابات فاصله است، اما روشنی‌ها و ابهام‌ها روز به روز چشم‌انداز سیاسی آمریکا در این سال انتخاباتی را رنگارنگ‌تر می‌کند و جالب ورود صریح و آشکار کنشگران بیرونی در عرصه انتخابات آمریکا از دو ناحیه دوست و دشمن است.

در مجموع در تمام ایالت‌ها، از هر ۱۰ رای دهنده، ۸ نفر گفتند بایدن خیلی پیر است و تقریباً از هر ۱۰ شرکت کننده، ۶ نفر ترامپ را خطرناک دانستد. این نظرسنجی همچنین نشان داد که رای دهندگان ترامپ را از نظر ذهنی در شرایط بهتری نسبت به جو بایدن تصور می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی