هشدار مهم سازمان ملل درباره زندگی در غزه/ وحشت نماینده گوترش از اوضاع فلسطینیان

کدخبر: ۶۳۱۵۸۲
اقتصادنیوز: معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل گفت: زندگی در غزه با سرعت وحشتناکی در حال نابودی است.
هشدار مهم سازمان ملل درباره زندگی در غزه/ وحشت نماینده گوترش از اوضاع فلسطینیان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مارتین گریفیتس معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی گفت که از کشته شدن و زخمی شدن صدها نفر در جریان انتقال کمک‌ها در اوایل امروز «وحشت » کرده است.

معاون دبیرکل سازمان ملل در امو بشردوستانه سازمان ملل تصریح کرد: «زندگی در غزه با سرعت وحشتناکی در حال نابودی است.»

ده ها فلسطینی روز پنجشنبه در اطراف کاروان کمک رسانی در شمال غزه به دست نیروهای رژیم اسرائیل به شهادت رسیدند. حماس نیروهای اسرائیلی را مقصر می داند که به سوی جمعیت فلسطینی تیراندازی کردند، در حالی که اسرائیل در توجیه جنایت خود مدعی است که بیشتر تلفات ناشی از ازدحام جمعیت درمیان فلسطینی‌ها بوده است، زیرا جمعیت به سمت کامیون‌ها هجوم آورده و آنهارا غارت کرده است.

مقامات بهداشتی غزه می گویند که حداقل ۱۰۴ فلسطینی بر اثر این حمله اسرائیل کشته شدند و تعداد تلفات فلسطینی ها در طول ۵ ماه جنگ به بیش از ۳۰ هزار نفر رسید.

خبر مرتبط
هشدار سازمان ملل نسبت به وضعیت فاجعه‌بار در غزه

اقتصادنیوز: «ولکر تورک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با اشاره به اوضاع فاجعه بار نوار غزه، بر ضرورت برقراری آتش‌بس نهایی در این منطقه تاکید کرد و گفت: انسانیت ما وابسته توقف جنایات در نوار غزه است.

مقامات بهداشتی غزه گفتند که بیش از ۷۵۰ نفر دیگر بر اثر حمله اسرائیل به فلسطینیان در اطراف کاروان کمک رسانی، زخمی شدند. این حادثه در حالی رخ داد که کاروانی متشکل از ۳۰ کامیون کمک رسانی از رفح به سمت شمال غزه به خیابان الرشید در غرب شهر غزه رسیدند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
سازمان ملل دست اسرائیل را رو کرد/ ماجرای گرسنگی عمدی فلسطینی ها چیست؟

اقتصادنیوز: کارشناس سازمان ملل گفت: «اسرائیل» عمداً فلسطینی‌ها را با سلاح گرسنگی می‌کشد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

وزارت بهداشت غزه در جدیدترین آمار خود اعلام کرد که شمار شهدای غزه از آغاز حملات اسرائیل از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۳۰ هزار و ۳۵ نفر رسیده است و ۷۰ هزار و ۴۵۷ شهروند فلسطینی نیز زخمی شده اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی