تکاپوی آمریکا و متحدانش برای بهره‌برداری از دارایی‌های مسدودشده روسیه

کدخبر: ۶۳۱۷۰۵
اقتصادنیوز: وزیر خزانه داری آمریکا گفت که این کشور به همراه متحدانش به دنبال راهی برای بهره برداری از داراریی های مسدود شده خارجی روسیه هستند.
تکاپوی آمریکا و متحدانش برای بهره‌برداری از دارایی‌های مسدودشده روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزیر خزانه داری آمریکا از تلاش گروه هفت برای بهره‌برداری از دارایی های خارجی روسیه گفت.

رویترز گزارش داد، «جنت یلن» وزیر خزانه داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که واشنگتن و متحدانش به دنبال گزینه هایی برای بهره برداری از دارایی های مسدود شده روسیه خواهند بود.

وزیر خزانه داری آمریکا همچنین روز پنجشنبه در مصاحبه ای به رویترز گفت که هر اقدامی نیاز به یک دلیل محکم قانونی دارد.

خبر مرتبط
توافق‌نامه جدید ایران و روسیه امضا شد

اقتصادنیوز: سند موافقت‌نامه اولیه همکاری‌های جامع بهداشتی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه امضا شد.

یک روزنامه ایتالیایی روز یکشنبه گزارش داد که «جو بایدن» رییس‌جمهور آمریکا بار دیگر موضوع استفاده از درآمدهای حاصل از دارایی‌های مسدود شده روسیه، به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار، برای بازسازی اوکراین را در نشست مجازی گروه هفت مطرح کرده، اما کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره مصادره احتمالی آن هنوز تصمیم‌گیری نکرده‌اند.

بنا به نوشته این رسانه، آلمان، فرانسه، کمیسیون اروپا و بانک مرکزی اروپا هنوز در مورد مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه تردید دارند زیرا این اقدام احتمالاً عواقب حقوقی جدی اشته باشد و بر وجهه منطقه اروپا هم تأثیر بگذارد.

در این گزارش تاکید شده که انگلیس از ایده استفاده از دارایی‌های روسیه به نفع اوکراین حمایت کرده، اما بیانیه نهایی نشست تنها حاوی مقرراتی در مورد تقویت تلاش‌ها برای مطالعه جنبه‌های فنی این اقدام بود.

«جوزف بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشتر گفت که کشورهای عضو اتحادیه اروپا به بحث در مورد استفاده از درآمدهای مسدود شده روسیه برای بازسازی اوکراین ادامه می‌دهند، اما تاکنون توافق کاملی در این زمینه بدست نیامده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید