آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس و خبرگان اعلام شد

کدخبر: ۶۳۱۸۱۱
اقتصادنیوز: سخنگوی ستاد انتخابات کشور آخرین نتایج شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری را اعلام کرد.
آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس و خبرگان اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محسن اسلامی صبح شنبه (۱۲ اسفندماه) در قرائت اطلاعیه ۳۴ وزارت کشور گفت: پس از شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور، نتایج حوزه‌های مختلف کشور دریافت و نمایندگان دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی در برخی از حوزه‌ها معرفی شدند.

فرایند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، با اعلام «احمد وحیدی» وزیر کشور صبح روز گذشته (۱۱ اسفند) آغاز شد و در برخی از شعب تا نیمه شب اخذ رای از مردم ادامه داشت.

در انتخابات ۱۴۰۲، یک هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رای در ۳۱ استان تعبیه شدکه ۱۵ هزار شعبه سیار و ۴۴ هزار شعبه ثابت بودند.

خبر مرتبط
روزنامه هم میهن: در انتخابات مجلس، جریانی وارد مجلس می شود که هیچ شناسنامه‌ای ندارد

11اسفند را پشت سر گذاشتیم. از امروز خیلی‌ها دچار دلهره می‌شوند. هرکس از زاویه‌ای؛ و البته مردم عادی از این جهت نگران هستند که شاید پس از 11اسفند فشارها شدیدتر شود، چون روز انتخابات تمام شده است.

با پایان یافتن فرآیند اخذ رای، شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور صورت گرفت که در چهار حوزه آبادان، قم، ملایر و رشت به صورت الکترونیک رای گیری انجام و نتایج آن اعلام شد که نتایج این چهار حوزه به این شرح است:

در حوزه آبادان، جلیل مختار با ۲۰ هزار و ۵۷۶ رای به عنوان منتخب حوزه آبادان معرفی شد. جواد سعدون زاده، صادق کمالی، سید محمد مولوی و سید امین موسوی هم از حوزه آبادان به مرحله دوم راه یافتند.

حوزه انتخابیه قم: مجتبی ذوالنوری با ۱۴۹ هزار و ۲۸۳ رای، محمد منان رییسی با ۱۰۵ هزار و ۱۴۷ رای و قاسم روانبخش با ۷۸ هزار و ۵۴۵ رای به عنوان نمایندگان مردم قم در مجلس دوازدهم معرفی شدند.

حوزه انتخابیه ملایر: احد آزادی خواه با کسب ۲۲ هزار و ۸۹۷ هزار به عنوان منتخب ملایر معرفی شد و حسین احمدی و احمدآرایی‌نژاد به مرحله دوم راه یافتند.

خبر مرتبط
اعلام نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس در همدان

نتایج قطعی انتخابات در شش حوزه انتخابیه استان همدان اعلام شد.حوزه انتخابیه رشت: جبار کوچکی نژاد با کسب آرای ۴۵ هزار ۶۱۴ رای، مهدی فلاح با کسب ۳۴ هزار و ۶۸۲ رای و محمدرضا احمدی سنگر با کسب ۳۲ هزار و ۲۷۳ رای به عنوان نمایندگان رشت و حمام معرفی شدند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید