آلمان به وحشت افتاد/ سیستم بهداشت آماده مواجهه با یک درگیری نظامی باشد

کدخبر: ۶۳۲۰۸۹
اقتصادنیوز: وزیر بهداشت آلمان گفت، کشور باید سیستم بهداشت و درمان را طوری ارتقا دهد که بتواند در مواجهه با شرایط بحرانی مانند یک پاندمی جدید یا یک درگیری نظامی آماده باشد.
آلمان به وحشت افتاد/ سیستم بهداشت آماده مواجهه با یک درگیری نظامی باشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،‌ کارل لوترباخ» وزیر بهداشت آلمان از حزب سوسیال دموکراتیک همچنین گفت: لایحه اصلاحات سیستم بهداشت و درمان قرار است در تابستان ارائه شود و نقطه عطفی برای سیستم درمانی آلمان به شمار می‌رود.

 به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وزیر بهداشت آلمان همچنین ادامه داد، با وجود آنکه ائتلاف حاکم در پی پاندمی کرونا خواستار اصلاحاتی در سیستم بهداشت و درمان شده، اما با درگیری اوکراین این چالش‌ها بر سیستم مذکور مهمتر شده است.  

این وزیر آلمانی توضیح داد: در صورت بروز بحران، هر پزشک، هر بیمارستان و هر مقام بهداشتی باید بداند که چه کاری باید انجام دهد. ما به مسئولیت‌های واضح و مشخصی نیاز داریم مثلا درباره توزیع مجروحان زیاد در کلینیک‌های آلمان باید آمادگی داشته باشیم.

خبر مرتبط
افشای جزئیات تازه درباره حمله به پل کریمه/ وزارت دفاع آلمان: مکالمه افسران واقعی است

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت دفاع آلمان خبر داد: افشای مکالمه صوتی میان افسران نظامی این کشور کمک به کی‌یف در حمله به پل کریمه «واقعی» است.

وزیر بهداشت آلمان همچنین خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ها باید مانورهایی را انجام دهند تا بتوانند واکنشی مناسب نسبت به بلایا داشته باشند. واقعا احمقانه است که بگوییم برای یک درگیری نظامی آماده نیستیم و امیدوار باشیم جنگی اتفاق نیفتد. بر اساس چنین منطقی، پس نیازی هم به ارتش نداریم!

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان نوامبر گذشته میلادی گفته بود، کشورش باید برای قابلیت جنگی آماده باشد و بار دیگر در ژانویه ۲۰۲۴ تاکید کرد که برلین و تمامی کشورهای ناتو باید بتوانند در صورت بروز جنگ، خودشان را مسلح و تواتمند سازند.

خبر مرتبط
رسوایی جدید برای آلمان/جزئیات فایل صوتی لو رفته افسران ژرمن

اقتصادنیوز: معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، جزئیات فایل صوتی لو رفته از ژنرال‌های آلمانی را یک رسوایی دانست.

ماه گذشته میلادی نیز «کارستن بروئر»، ژنرال ارتش آلمان خواستار تغییر در ذهنیت جامعه آلمان شده و تاکید کرد که کشور باید برای آماده شدن برای یک جنگ احتمالی با روسیه ظرف پنج سال بازدارندگی معتبری ایجاد کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید