انتخابات مجلس در این استان‌ها به دور دوم کشیده شد

کدخبر: ۶۳۲۱۲۰
اقتصادنیوز: ستاد انتخابات کشور آخرین نتایج شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری را در ۱۹۸ حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخابیه اعلام کرد که تاکنون انتخابات مجلس در ۱۵ استان به دور دوم کشیده شده است.
انتخابات مجلس در این استان‌ها به دور دوم کشیده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ فرایند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با اعلام «احمد وحیدی» وزیر کشور در (۱۱ اسفند) برگزار شد و در برخی از شعب تا نیمه شب اخذ رای از مردم ادامه داشت.

در این انتخابات یک هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رای در ۳۱ استان در نظر گرفته شد که ۱۵ هزار شعبه سیار و ۴۴ هزار شعبه ثابت بودند.

با پایان یافتن فرآیند اخذ رای در ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۱ اسفند، شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور آغاز شد که تا لحظه مخابره این گزارش، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ حوزه انتخابیه از ۱۵ استان به دور دوم کشیده شد.

خبر مرتبط
نتایج انتخابات در شیراز و زرقان اعلام شد

اقتصادنیوز: نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان اعلام شد.

بر اساس قانون، نامزد منتخب باید دست کم ۲۰ درصد آرای صحیح مأخوذه را به خود اختصاص دهد. همچنین هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در اطلاعیه‌ای از نامزدهایی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند، خواست شکایت مستند خود را اعلام کنند.

خبر مرتبط
اعلام نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری در کهگیلویه و بویراحمد

اقتصادنیوز: آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با کسب ۳۱۵ هزار و ۶۷۸ رای منتخب مردم کهگیلویه و بویراحمد در ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.

جدول1

جدول 2

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید