درخواست معاون بایدن برای اجرای فوری آـتش‌بس در غزه

کدخبر: ۶۳۲۲۵۵
معاون رئیس جمهوری آمریکا خواهان برقراری فوری آتش‌بس در نوار غزه شد.
درخواست معاون بایدن برای اجرای فوری آـتش‌بس در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «کامالا هریس» معاون «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا که به ظاهر نگران وضعیت مردم غزه است، گفت ساکنان غزه از یک فاجعه انسانی رنج می‌برند و کابینه رژیم صهیونیستی باید برای افزایش جریان کمک‌ها تلاش بیشتری کند و هیچ بهانه‌ای برای آن وجود ندارد.

وی افزود آنچه روزانه در غزه رخ می‌دهد ویرانگری است و بسیاری از فلسطینی‌های بی‌گناه کشته می‌شوند.  کامالا یکشنبه شب تاکید کرد باید فورا در نوار غزه آتش‌بس اعلام شود و «تهدید حماس پایان یابد». به گزارش الجزیره، معاون بایدن گفت وظیفه کابینه اسرائیل است که برای ارائه مجدد خدمات اولیه و برقراری مجدد نظم در نوار غزه تلاش کند. وی با بیان اینکه توافقی روی میز وجود دارد و حماس باید آن را بپذیرد، افزود آتش‌بس ۶ هفته‌ای امکان آزادی اسرا و انتقال کمک‌های قابل توجه به غزه را فراهم می‌کند.

روز یکشنبه اولین روز از مذاکرات آتش‌بس غزه در قاهره انجام شد و امروز نیز ادامه خواهد داشت. در حالی که هیئت حماس روز یکشنبه برای انجام این مذاکرات وارد قاهره شد اما رسانه‌ها گزارش کردند رژیم صهیونیستی به دلیل عدم پاسخ حماس به درخواست آنها درباره ارائه لیست کاملی از اسامی اسرای زنده این مذاکرات را تحریم کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید